0
Nedelja 01.11.2009.
17:20

Partizan pobedio Napredak

U nedeljnim mečevima 10. kola Jelen Superlige, fudbaleri Partizana pobedili su kruševački Napredak sa 3:1, dok je Smederevo bio bolji u Kuli protiv Hajduka sa 1:2.

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Napretka iz Kruševca rezultatom 3:1 (0:0), a "crno-beli" su ovom pobedom ostali na četiri boda zaostatka u odnosu na vodeću Crvenu zvezdu, koja je juče savladala Javor u Ivanjici sa 0:2.

Posle dosadnog prvog poluvremena, "crno-beli" su u 48. minutu poveli golom Mladena Krstajića iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, a već minut kasnije Adem Ljajić je glavom iskoristio asistenciju Srđe Kneževića i povećao vođstvo na 2:0.

Kako je igra odmicala, domaćin je smanjivao tempo, a rezultat slabe igre u odbrani vidio se u 60. minutu, kada je smanjio Jao Antvi. Gosti su imali prilike da dođu i do izjednačenja, ali u 87. minutu pobedu Partizanu obezbedio je Radoslav Petrović, kojem je asistirao Ljubomir Fejsa posle uspešnog kontranapada.

Trener crno-belih Goran Stevanović smatra da je oko 2.000 gledalaca na tribinama stadiona u Humskoj, imalo šta da vidi na ovom meču.

"Bila je ovo kvalitetna fudbalska predstava, posle duže vremena na našem stadionu. Napredak je, za razliku od mnogih ekipa, došao ovde da se nadigrava. Mi smo do povrede Klea igrali odlično, stvorili nekoliko prilika, ali nas je onda taj detalj malo poremetio. Posle 2:0 nepotrebno smo protivniku prepustili inicijativu i umesto da ga dotučemo, vratili smo ga u život", izjavio je Stevanović.

Fudbaleri Smedereva su zabeležili trijumf na gostovanju Hajduku iz Kule rezultatom 1:2. Gosti su već na poluvremenu imali ogromnu prednost golovima Jovanovića i Ćerana, a u nastavku Hajduk je uspeo samo da smanji pogotkom Živanovića.

Kuljani su na 11. mestu sa 10 bodova, dok je ekipa Smedereva sa nova tri boda skočila na poziciju devet, sa 12 osvojenih bodova.

Hajduk - Smederevo 1:2 (0:2)