0
Subota 27.03.2010.
22:21 >> 00:27h

Ibrahimović srušio Majorku, Žigić isključen

Fudbaleri Barselone pobedili na gostovanju Majorku rezultatom 0:1, a Valensija je bez isključenog Nikole Žigića poražena u Saragosi sa 2:0, u mečevima 29. kola španske Primere.

Aktuelni šampion Španije je golom Zlatana Ibrahimovića iz 63. minuta uspeo da pobedi Majorku na gostovanju.

Ovo je bio tek drugi poraz domaćina na Balearima, koji ima fantastičan skor od 13 pobeda na svom terenu, što im je obezbedilo odličan plasman na visoko četvrto mesto, koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

Barselona je novim bodovima stigla do 74, i ima tri više od Reala, koji u nedelju igra veliki madridski derbi protiv Atletika na svom "Santjago Bernabeu".

Trećeplasirana Valesija je izgubila na gostovanju Saragosi rezultatom 3:0, a svoje mesto u timu "slepih miševa" večeras je našao i srpski reprezentativac Nikola Žigić, ali se njegova partija završila neslavno.

Visoki cenatarfor je meč obeležio, ali sa dva žuta kartona koja je dobio još u prvom poluvremenu, pa je njegov tim čitav drugi deo meča bio sa igračem manje. Naime, Srbin je najpre imao prepirku sa domaćim igračima u 24. minutu za šta je "nagrađen" žutim, a potom je u 45. minutu neoprezno startovao, pa ga je sudija poslao u svlačionicu.

Malo pre toga Saragosa je povela preko Dioga, a u drugom poluvremenu je golovima Arizmendija i Jarošika dokusurila goste iz Valensije.

Malaga i Tenerife ranije danas su odigrali nerešeno 1:1. Domaći su poveli golom Apona u 67. minutu, a izjednačio je Alfaro u 86. minutu iz penala.