0
Subota 27.03.2010.
16:52 >> 21:57h

Partizan jedva pobedio BSK

Fudbaleri Partizana pobedili su rezultatom 2:1 ekipu BSK iz Borče i tako se našli na prvom mestu Jelen Super lige Srbije nakon 21. kola Super lige Srbije. Prvo mesto na tabeli drži Partizan sa 53 boda, dok je Crvena zvezda na drugoj poziciji sa 52 poena iz 20 utakmica.

Prvi minuti meča na Karaburmi protekli su u inicijativi Partizana, a prvu ozbiljniju šansu iskoristio je sve efikasniji Kleo u šestom minutu igre, kada je kao po pravilu, posle saradnje sa Markom Lomićem zabio golčinu za 0:1. Crno-beli su nastavili u istom ritmu, pa se raspoloženi Kleo još par puta našao u odličnoj prilici ali je sada kao pobednik izlazio golman domaćih Janković. Borčanci su u finišu prvog poluvremena uspeli da uspostave terensku ravnotežu, a napadač Babić je udarac glavom poslao iznad prečke.

U nastavku su crno-beli pali u igri i jako su teško dolazili do gola domaćina, pa je trener Stevanović izmenama pokušavao da podigne ritam igre svog tima.
Tako je bilo sve do 71. minuta kada je usledio šok za uspavane goste. Posle jednog udarca sa preko 25 metara golman Partizana Mladen Božović je odbio loptu, ali samo do fudbalera domaćih Obrovca, koji je rutinski poslao u mrežu, 1:1.

Partizan je potom krenuo na sve ili ništa ali su pokušaji Lomića iz slobodnog udarca ili Klea glavom odlazili preko gola BSK-a. Ipak sva tri boda Partizanu doneo je Jovanović u poslednjim momentima utakmice – 2:1.

Trener fudbalera Partizana Goran Stevanović izjavio je da njegov tim i pored loše igre zasluženo stigao do pobede.

Prvo mesto na tabeli sada drži Partizan sa 53 osvojena poena, a tu bi mogli i da ostanu ako Vojvodina ostvari svoj plan i pobedi Crvenu zvezdu u nedelju.

Danijel Mihajlović je u 44. minutu petom matirao Jovšića i doneo pobedu Jagodincima od 2:0 protiv Hajduka iz Kule. Samo ninut kasnije Dukić i Zečević su dobili po crveni karton, pa su oba tima ostala sa po desetoricom igrača na terenu. Gosti su u drugom poluvremenu mogli do izjednačenja, ali ... Fudbaler Kuljana Marjanović je bio sam pred golom, čak je prošao i golmana Janoševića, a onda šutirao preko gola. Na kraju su pitanje pobednika postavili u 85. minutu sa penala, precizan je bio Bojović.

Napredak je u Kruševcu pitanje pobednika protiv Borca iz Čačka rešio već u prvom poluvremenu, a strelac oba gola bio je Vujović za 2:0.

Spartak je u Subotici nakon velike borbe ipak slavio protiv fenjeraša lige Čukaričkog. Strelac gola bio je Bošković petnaest minuta pre isteka meča. Čukarički je od 43. minuta igrao bez „pocrvenelog“ Joksimovića.

Fudbaleri Metalca su golom Jakšića, uspeoli u želji da postignu gol i pobede Mladi Radnik - 1:0. Sada se Metalac sa 30 bodova izjednačio na tabeli sa novosadskom Vojvodinom.