0
Četvrtak 25.03.2010.
23:27

Po dva gola Ronalda i Iguaina u pobedi Reala

Fudbaleri madridskog Reala ubedljivo su savladali na gostovanju Hetafe 4:2 (4:1) u 28. kolu Primere, čime su povratili čelnu poziciju u španskog prvenstva.

Po dva gola za "kraljevski klub" postigli su Kristijano Ronaldo u 13. i 37. minutu, i Gonzalo Iguain, koji je tresao mrežu rivala u 20. i 23. minutu. Golove za Hetafe postigli su Pareho u 38. i Pedro Leon deset minuta pre kraja.

Ovom pobedom Real Madrid se vratio na čelo tabele. Madriđani imaju 71 bod, koliko i aktuelni šampion Barselona, ali i bolju gol-razliku.

Barselona je u sredu golovima Ibrahimovića i Krkića savladala Osasunu sa 2:0, a pobedu je ostvarila i trećeplasirana Valensija i to protiv Malage golom Davida Vilje u 13. minutu.

U poslednjem meču kola fudbaleri madridskog Atletika pobedili su imenjaka iz Bilbaoa rezultatom 2:0 (0:0).

Atletiko je do nova tri boda došao golovima napadačkog tandema Dijego Forlan - Serhio Kun Aguero. Forlan je doveo "jorgandžije" u prednost u 54. minutu, da bi Aguero postavio konačan rezultat četiri minuta pre kraja.

Ovim trijumfom Atletiko je skočio na osmo mesto sa 37 bodova i realnim izgledima da se do kraja sezone bori za plasman u Ligu Evrope, dok je Bilbao posle ovog poraza sve dalje od četvrtog mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone.