mozzartsport.com A

Tadić rasplakao NEC, Kostić i Živković zakucali Rodu!

Ajaks remijem protiv Heraklesa i zvanično osvojio četvrtu titulu u nizu.

Dušan Tadić

Kakav dan su imali Srbi u Holandiji… Tvente je, kao gost, u pretposlednjem kolu Eredivizije deklasirao NEC sa 5:2, a apsolutni junak meča bio je Dušan Tadić. Srpski reprezentativac postigao je dva gola i upisao dve asistencije, praktično overio treću poziciju na tabeli koja donosi plasman u Ligu Evrope i definitivno obezbedio sebi transfer na leto u neki veliki klub.

Domaćin je postigao prvi i poslednji gol na ovom meču, ali to je bila slaba uteha pošto je prokockao poslednju priliku da izbegne duele u plej-autu. Groningen je, takođe, kao gost posle preokreta slavio protiv fenjeraša Rode sa 2:1. Loše su započeli meč, pošto je Hateboer postigao autogol, ali su se u nastavku probudili Rišairo Živković i Filip Kostić. Srpski sin izjednačio je u 54. minutu svojim devetim golom, a samo šest minuta kasnije potpun preokret doneo je Kragujevčanin takođe svojim devetim golom u aktuelnoj sezoni.

Iznenađenje dana dogodilo se u Almelu. Herakles, iako im je redovna mušterija, odoleo je Ajaksu - 1:1. Konjanici su lepo otvorili meč preko Šenea u 13, ali je Ciomer samo devet minuta kasnije izjednačio i, kako se ispostavilo, postavio konačan rezultat. Amsterdamskom klubu bio je dovoljan i ovaj bod da i matematički uzme četvrtu titulu u nizu, tako da je Fejenord uzalud ponizio Kambur sa 5:1, ali je obezbedio drugo mesto i posle 12 godina imaće priliku da se bori za plasman u Ligu šampiona.