0
Sreda 24.03.2010.
23:31

Čelsijeva "petarda" na Fraton Parku

Fudbaleri Čelsija pregazili su Portsmut na gostovanju rezultatom 5:0 u zaostalom meču Premijer lige i tako se vratili na drugo mesto prvenstva.

"Plavci" nisu imali milosti prema odavno otpisanim "pompejcima", a po dva gola postigli su Didije Drogba i Floran Maluda, dok se jednom upisao Frenk Lampard.

Ovim trijumfom Čelsi je došao do 68 bodova, jedan manje od lidera Mančester junajteda, a jedan više od trećeplasiranog Arsenala.

Mančester siti je izgubio na svom terenu od Evertona 2:0 i tako udaljio sebe od borbe za Ligu šampiona. Tim Kejhil u 34. i Mikel Arteta u 85. minutu doneli su bodove Evertonu, koji je sada veoma blizu mestu koje vodi u Ligu Evrope naredne sezone.

Siti je ostao na petoj poziciji sa dva boda manje od Totenhema, a ono što je obeležilo meč na Gradskom stadionu u Mančesteru je isključenje oba menadžera Roberta Manćinija i Dejvida Mojesa zbog međusobnog koškanja.

Veliki kiks u borbi za četvrto mesto napravila je i Aston Vila remijem protiv Sanderlenda na Vila Parku - 1:1. Gosti su poveli preko Kempbela u 22. minutu, a izjednačenje domaćinu doneo je Džon Kerju osam minuta kasnije.

U preostaloj utakmici Blekburn je savladao Birmingem 2:1 i približio se ekipama na sredini tabele. Oba gola za Roverde postigao je omaleni Dejvid Dan.