0
Nedelja 21.03.2010.
17:05

Pobeda Rada u poslednjem minutu

Fudbaleri Rada pobedili su danas u Beogradu ekipu Mladog radnika rezultatom 3:2 u poslednjem meču 19. kola Jelen Superlige Srbije.

Domaći tim vodio je na poluvremenu 2:0 nakon pogodaka Andrije Kaluđerovića u 27. i Tomislava Pajovića u 31. minutu. Gosti su u drugom delu uspeli da sustignu prednost Rada pogocima Zorana Miletića u 53. i Nikole Prebiračevića u 61. minutu, ali u poslednjim trenucima utakmice trijumf Radu doneo je Andrija Kaluđerović svojim drugim golom na meču.

Ekipa Rada se ovom pobedom pomerila sa pretposlednje pozicije na tabeli, i sada zauzima 13. mesto sa 18 osvojenih bodova, dok je Mladi radnik ostao na poziciji više sa 20 poena.

U subotu su u sklopu 19. kola fudbaleri Crvene zvezde izgubili na gostovanju Metalcu sa 2:1, dok je Partizan pobedio Čukarički sa 3:0.

Prvo mesto na tabeli i dalje drži Crvena zvezda sa 49 bodova, dok je Partizan drugi sa dva poena manje, ali je neuspeh crveno-belih uzrokovao smenu trenera Vladimira Petrovića Pižona, umesto koga je postavljen Ratko Dostanić.