0
Subota 20.03.2010.
22:20

Real se osamio na vrhu Primere

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su večeras na "Santjago Bernabeu" ekipu Hihona rezultatom 3:1 (0:0) u 27. kolu španske Primere i tako se osamili na čelu tabele sa 66 bodova, tri više od Barselona koja u nedelju igra sa Saragosom.

Posle ne toliko atraktivnog i kvalitetnog prvog poluvremena, igrače Reala "probudio" je Baral, koji je u 53. minutu doveo goste u vođstvo. Slavlje igrača Hihona nije dugo trajalo, pošto je Holanđanin Van der Vart samo dva minuta kasnije izjednačio rezultat na 1:1.

Bivši igrač Liverpula Ćabi Alonso doneo je prednost Realu samo 120 sekundi kasnije. To je bio njegov tek drugi gol za Real, a tri boda Realu obezbedio je sjajni Gonzalo Iguain u 68. minutu.

Fudbaleri Espanjola savladali su Sevilju rezultatom 2:0.  Veoma bitnu pobedu ekipi iz Barselone u borbi za opstanak doneo je Osvaldo golovima u 8. i 60. minutu.

Espanjol je tako, posle poraza i dva remija u prethodna tri kola, ovim trijumfom pobegao iz "opasne zone" sa 31 bodom, osam više od Valjadolida, koji se nalazi na poziciji koja naredne sezone vodi u Segundu. Sevilja nastavlja da beleži loše rezultate (prethodna četiri kola dva remija i dva poraza) i Majorka bi u nedelju pobedom nad Atletiko Madridom mogla da je pretekne na četvrtom mestu na tabeli.

Valjadolid je u La Korunji zabeležio vrlo bitnu pobedu u borbi za opstanak (0:2) golovima Alemana u 40. i Medunjanina u 90.

Kseres je u derbiju začelja kod kuće dobio Tenerife sa 2:1 (2:0), dok su Bilbao i Hetafe podelili bodove (2:2).