0
Nedelja 01.11.2009.
03:00

"Torcida" bojkotovala pobedu u velikom derbiju

U velikom hrvatskom derbiju fudbaleri Hajduka su pobedili Dinamo sa 2:1 na splitskom "Poljudu", a utakmicu je obeležilo potpuno odsustvo najvatrenijih pripadnika "bilih", pošto je Torcida proglasila bojkot.

Po prvi put u istoriji dva kluba, veliki derbi je odigran pred samo 3.000 gledalaca od koji je velika većina bila na strani gostiju iz Zagreba. Iako je imao podršku sa tribina, Dinamo nije uspeo da se domogne ni jednog boda i meč je završen pobedom domaćina od 2:1.

U 44. minuta Hajduk je poveo autogolom Lovrena, ali samo minut kasnije "proslavljeni" Sivonjić je izjednačio rezultat. Početkom drugog poluvremena Strinić je savladao Butinu, a "bili" su do kraja sačuvali rezultat, iako su od 55. minuta ostali sa igračem manje. Isključen je bio Pandža koji je u roku od jednog minuta dobio dva žuta kartona.

Torcida je uoči ovog derbija pozvala sve navijače na bojkot, nezadovoljna radom uprave i velikim bodovnim zaostatkom za Dinamom. Na tribinama "Poljuda" stajao je veliki transparent: "Ne mogu živit sa tobom, ni bez tebe", a uoči velikog derbija, oko 10.000 navijača Hajduka okupilo se u centru Splita, gde su zapalili sveće za spas "Velikog Hajduka".