4
Subota 01.03.2014.
19:12 >> 22:00h

Super liga: Ninković skratio muke Partizana, pa isključen!

Partizan pogotkom 19-godišnjeg fudbalera slomio tvrd otpor Radničkog iz Niša i ostao na bod zaostatka za Crvenom zvezdom. Popularni Džigi samo dva minuta kasnije potpuo bespotrebno zaradio crveni karton, prenosi "Mocart sport".

Nikola Ninković

Ne damo titulu - orilo se na početku utakmice 17. kola Super lige između Partizana i Radničkog iz Niša, ali su ti povici ubrzo utihnuli, sve do 86. minuta i pogotka rezerviste Nikole Ninkovića, koji je glavom smestio loptu iza leđa Aleksandra Kesića za konačnih 2:1 (1:1) i izazvao erupciju oduševljenja na osveženom, crno-belu hramu u Humskoj.

Iako se činilo da će Nišlije uspeti da odole dominantnom, ali i u završnici nedorečenom domaćinu, povučena igra posle ranog gola Strahinje Petrovića se obila o glavu Radničkom. Filip Malbašić je u 31. minutu izjednačio, a Ninković se, na pas Nikole Drinčića u 86, samo sedam minuta pošto je kročio na teren, zahvalio treneru Marku Nikoliću na šansi i doneo mu prvi trijumf na klupi Partizana.

Samo, za novu šansu na terenu 19-godišnji momak moraće da sačeka jer je posle užasno nesmotrenog starta Milana Ćuluma na Milanu Obradoviću bespotrebno ušao u fizički konflikt sa fudbalerom Radničkom. Sudija Novica Anđelovski je, sasvim opravdano, obojici pokazao put u svlačionici.