Četvrtak 27.02.2014.
21:07
blic.rs A

Liga Evrope: Ludogorec “zveknuo” Lacio, 6 komada u Frankfurtu

Spektakl u Frankfurtu, eliminacija Lacija i prolaz Napolija uz bledu partiju obeležili su revanš mečeve šesnaestine finala Lige Evrope. Ludogorec je izbacio Rimljane golom dva minuta pre kraja za remi od 3:3 zbog pobede u prvoj utakmici od 1:0, dok je Ajntraht bio na pragu prolaska u osminu finala, ali je Porto prošao dalje istim rezultatom. Napoli se dugo mučio sa Svonsijem, ali je Gonzalo Iguain presudio Svonsiju.

Martin Hinterger (svetlokosi) iz Salcburga je i u revanšu zaustavio Leslija de Saa (leteći Holanđanin bez kose) iz Ajaksa

Veliko iznenađenje dogodilo u Bugarskoj, gde je Lacio morao da pobedi Ludogorec zbog poraza na svom terenu i imao je 2:0, te 3:2 osam minuta pre kraja, ali su završili svoju evropsku epizodu.

Keita je doveo nebesko-plave u vođstvo već na samom startu, a kada je Brajan Perea udvostručio prednost u 54. minutu kao da su Rimljani već počeli da razmišljaju o osmini finala.

Najpre je Bežjak prepolovio zaostatak i vratio nadu Ludogorecu, da bi Zlatinski sa nekih 35 metara naterao Marketija da iza gol linije uhvatio loptu i tako najavi da će biti tragičar.

21:05 Valensija - Dinamo Kijev (2:0)

Uspeo je Klose dajoš jednom donese vođstvo Laciju, ali golman gostiju nije imao svoj dan, pa je novom lošom procenom omogućio rezervisti Žuninju Kviksadu da izraste u junaka samo četiri minuta pošto je ušao u igru, zatrese mrežu za 3:3 i najveći uspeh u istoriji bugarskog kluba.

Fudbaleri Betisa pobedili su Rubin na gostovanju sa 2:0, čime su obezbedili plasman u osminu finala Lige Evrope. Imao je Rubin povoljan rezultat iz prvog meča, posle remija od 1:1, ali je poklekao na domaćem terenu. Prvo je Nono sjajnim udarcem sa oko 25 metara matirao Ružikova, a onda je Kastro razrešio sve dileme u 64. minutu, efektnim lobom.

Betis će u osmini finala igrati protiv bolje ekipe iz duela Maribor - Sevilja. U prvom duelu u Sloveniji bilo je 2:2, a posle prvog poluvremena u revanšu, Andalužani vode sa 1:0.

Maribor je u prvom meču u Sloveniji odoleo Sevilji i došao do 2:2, ali je to bio njegov maksimum, jer su Andalužani u revanšu preuzeli inicijativu od početka meča, najviše preteći iz kontri i polukontri.

U 42. minutu je, do tog trenutka odlični golman Maribora Jasmin Handanović napravio veliku grešku, kada je loše odreagovao na povratan pas i napucao Rejesa, od koga se lopta odbila u mrezu slovenačkog šampiona. Sevilja je duplirala prednost u 59. minutu, kada je posle slabe reakcije odbrane gostiju lopta došla do Gameira, a ovaj precizno šutirao sa ivice šesnaesterca.

Bazel je opravdao ulogu favorita u meču protiv Makabija na domaćem terenu pobedivši sa 3:0. Posle 0:0 u Tel Avivu, golovima Štokera i dvostrukog strelca Štrelera, švajcarski tim je lako rešio utakmicu i plasirao se u sledeću rundu gde ga čeka Salcburg.

LIGA EVROPE, 1/16 finala:

Rubin - Betis* 0:2 (0:1) (prvi meč 1:1)
(Nono 45, Kastro 64)

Bazel - Makabi Tel Aviv 3:0 (1:0) (0:0)
(Štoker 18, Štreler 60, 71)

Ajntraht Frankfurt - Porto 3:3 (1:0) (2:2)
(Ajgner 37, Mejer 52,76 - Mangala 58, 71, Gilas 86)

Ludogorec - Lacio 3:3 (0:1) (1:0)
(Bežjak 67, Zlatinski 78, Kviksada 88 - Keita 1, Perea 54, Klose 82)

Napoli - Svonsi 2:1 (1:1) (0:0)
(Insinje 17, Iguain 78 - De Guzman 30)

Salcburg - Ajaks 3:1 (0:0) (3:0)
(Van der Horn 56 a.g, Mane 66 - Klasen 82)

Sevilja - Maribor 2:0 (1:0) (2:2)
(Rejes 42, Gameiro 59)

Šahtjor - Plzen 0:2 (0:2) (1:1)
(Kolar 29, Petržela 33)

* Tamnijim slovima su obeležene ekipe koje nastavljaju takmičenje u Ligi Evrope.