0
Subota 31.10.2009.
23:15

Iguain spasao Pelegrinija, Barsi bod iz Pamplone

U mečevima 9. kola španske Primere, vodeća Barselona je odigrala nerešeno na gostovanju Osasuni 1:1, dok je drugoplasirani Real trijumfovao kao domaćin Hetafeu golovima Gonzala Iguaina 2:0.

Barsina "mašinerija" delimično je zaustavljena večeras u Pamploni od domaće Osasune 1:1, ali Katalonci su i pored osvajanja jednog boda zadržali prednost na tabeli šampionata. Gosti u Pamploni su poveli golom Keite u 71. minutu, a domaćin je u nadoknadi vremena poravnao autogolom Pikea.

Fudbaleri madridskog Reala sada zaostaju samo jedan bod, pošto su pobedili ekipu Hetafea sa 2:0. Domaćin na Bernabeu je imao igrača manje od 27. minuta, kada je isključen Raul Albiol, ali Argentinac francuskog porekla Gonzalo Iguain sa dva gola u 52. i 57. minutu uspeo je da donese novu pobedu "kraljevskom klubu".

Napadač je svojim učinkom, makar trenutno, spasao posao treneru Manuelu Pelegriniju, kome je Uprava kluba nezvanično nametnula ultimatum da mora da pobedi na ovoj utakmici.

Sevilja je pobedom nad domaćim Herezom, 0:2, potvrdila da se nalazi u fantastičnoj formi. Blistao je napadački trio Kanute-Negredo-Luis Fabijano, pa se Sevilja sada nalazi na trećoj poziciji, sa četiri boda manje od vodeće Barselone.

U poslednjem meču dana Atletiko iz Bilbaoa savladao je imenjaka iz Madrida rezultatom 1:0, čime su "jorgandžije" zapale u ozbiljnu krizu.

Real Madrid - Hetafe 2:0 (0:0)