Mozzart Sport A

Doktorska partija Tadića i sjajan gol!

Srpski as vodio tim iz Enšedea do velikog trijumfa nad Viteseom, piše "Mozzart Sport"

Igra u velikoj formi: Dušan Tadić

Poraz od PSV-a i remi sa Groningenom pali su u zaborav, Tvente je dobio derbi 24. kola Eredivizije i ponovo se vratio u trku za šampionsku titulu! Ekipa iz Enšedea, predvođena fantastičnim Dušanom Tadićem savladala je Vitese sa 2:0, a srpski as pružio je još jednu doktorsku partiju, koju je krunisao lepim pogotkom u 78. minutu.

Tim iz Arnema, koji je seriju bez pobede sada već produžio na pet utakmica odolevao je čitavo prvo poluvreme, povremeno čak bio i bolji rival, ali posle pogotka Kastanjosa igra gostiju potpuno se raspala. Samo pet minuta nakon što im se mreža prvi put zatresla Van Anholt je zaradio crveni karton i to je bio početak kraja Čelzijeve filijale.

Tvente je od tog 60. minuta potpuno preuzeo konce igre u svoje ruke. Ređale su se akcije i šanse jedna za drugom, dok 12 minuta pre kraja srpski reprezentativac nije otklonio sve dileme oko pobednika. Lepo ga je proigrao Kastanjos, a ovaj manirom velikog majstora samo bocnuo loptu koja je preletela golmana i završila u mreži za 2:0.

Ali taj pogodak bio je samo šlag na torti u igri Dušana Tadića. Bivši as Vojvodine igrao je kao u transu od prvog do poslednjeg minuta, delio lopte, ubacivao se sjajno, kreirao igru svog tima bez greške.

Tadić je sredinom prvog poluvremena propustio i jednu kolosalnu šansu, kada je ušao u šesnaesterac, izbio sam pred Velthuizena, ali je tukao pravo u njega. Ipak, onim što je kasnije uradio potpuno se izvadio za ovaj mali kiks.

Ovom pobedom Tvente je ponovo pritisak prebacio na lidera Ajaks, koji sada ima samo bod više, a sutra dočekuje Herenven. Vitese će posle novog neuspeha teško uspeti da se vrati u borbu za šampionsku krunu.