00:31
Vesti, Beta A

Kakav preokret: Mali Sasuolo razbio veliki Milan

Blistao četvorostruki strelac, Domeniko Berardi, inače igrač Juventusa na pozajmici u debitantu Serije A.

Partija snova: Domeniko Berardi slavi posle jednog od četiri gola protiv "rosonera"

Fudbaleri Sasuola pobedili su na svom terenu Milan sa 4:3 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 19. kola italijanske Serije A.

Sasuolo je tako posle četiri uzastopna poraza u šampionatu zabeležio pobedu, dok "rosoneri" i dalje nisu izašli iz serije loših rezultata, iako su u prethodnom kolu slavili protiv Atalante sa 3:0.

Milan je na gostovanju imao prednost od dva gola, pošto su Robinjo u devetom i Mario Baloteli u 13. zatresli mrežu domaćina, međutim, ekipa Sasuola je do poluvremena uspela da preokrene rezultat, a junak utakmice je bio Domeniko Berardi.

Prvi gol Berardi je postigao u 15. minutu, da bi u 28. doveo svoju ekipu do izjednačenja. Berardi je het-trik kompletirao u 41. minutu i tako Sasuolo na odmor odveo s prednošću od jednog gola.

Isti igrač je na samom početku drugog dela meča savladao Kristijana Abijatija po četvrti put, dok je konačan rezultat postavio Rikardo Montolivo u 86. minutu.

Domeniko Berardi inače ima samo 19 godina i igrač je Juventusa na pozajmici u novom članu Serije A.

Sasuolo je posle ove pobede izašao iz zone ispadanja, pošto je sada 16. na tabeli sa 17 bodova, dok je Milan 11. sa 22 boda.