0
Sreda 01.01.2014.
18:03 >> 20:40h

Premijer liga: Pobede Čelzija, Arsenala i Liverpula

Svi velikani engleskog fudbala stigli do značajnih bodova u borbi za najviši plasman.

Fernando Tores postiže prvi gol za Čelzi

Dokle god je Luis Suarez u ovakvoj formi, Liverpul će biti kandidat za najviši plasman u engleskom fudbalu. Fenomenalni Urugvajac postigao je sjajan pogodak iz slobodnog udarca u 50. minutu, kojim je zacementirao pobedu Redsa protiv nemoćnog Hala - 2:0 (1:0).

Liverpul ni u ovom meču nije blistao, ali je do pogotka stigao u najboljem mogućem trenutku, nakon kornera koji je izveo Kutinjo i udarca glavom Danijela Agera koji je zbunio defanzivce gostiju. Suarezu je na početku drugog poluvremena preostalo samo da overi trijumf svog tima.

Čelsi je tokom prvog poluvremena meča u Sautemptonu bio prilično podređen rival, ali je u nastavku zaigrao znatno agilnije i uz dosta sreće, ali i snalažljivosti Fernanda Toresa, slomio otpor domaćih, koji su potpuno potonuli u završnici.
To su iskoristili Vilijan i Oskar i postavili prilično ubedljiv konačan rezultat - 3:0.

Publika na Emirejtsu je bila potpuno bespomoćna i razočarana do poslednjih trenutaka meča, ali je onda stigla spas od igrača od kojeg se najmanje očekivalo.
Danac Niklas Bentner bio je najprisebniji u petercu Kardifa u 88. minutu, kada je nakon centaršuta Monreala, Sanja tukao ka golu Maršala, a Danac naleteo na odbijenu loptu i matirao Velšane, koje je samo tri minuta kasnije potpuno dotukao Volkot.