0
Nedelja 14.03.2010.
17:01

Juventus ispustio tri gola prednosti

Mečeve 28. kola Serije A obeležilo je mnoštvo golova - Juventus je odigrao nerešeno 3:3 protiv Sijene, Roma je istim rezultatom završila utakmicu u Livornu, Đenova je pobedila Kaljari sa 5:3, a Udineze ekipu Palerma sa 3:2. Milan je golom Sedorfa u 90. minutu pobedio Kjevo i prišao na samo bod zaostatka za Interom.

Fudbaleri Juventusa i Sijene igrali su danas bez pobednika 3:3 u meču 28. kola Serije A. "Stara dama" je već u 10. minutu imala vođstvo od 3:0, ali je Sijena uspela do kraja meča da izbori nerešen rezultat 3:3.

Golove za torinski klub postigli su Del Pjero u drugom i sedmom minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Kandreva u 10. Pogotke za klub iz Sijene dali su Makarone u 16. i Gezai u 46. i 74. minutu.

Parma je golom Bojinova u 72. minutu savladala Atalantu 1:0, dok je Bari u Rimu pobedio Lacio 0:2. Kod gostiju u listu strelaca upisali su se Almiron u 51. i Alvarez u 64. minutu, pa su se "nebeskoplavi" našli u nezavidnoj poziciji kada je opstanak u društvu najboljih italijanskih ekipa u pitanju.

Lacio je na 17. poziciji sa čak pet bodova manje za Udinezeom koji je na "Friuliju" pobedio Palermo sa 3:2. Dva gola za domaće dao je Flores u 46. i 53. minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Asamoa u 70. Golove za Palermo postigli su Simplicio u 51. i Kavani u 80. minutu.

Đenova je na svom terenu pobedila Kaljari rezultatom 5:3. Pogotke za domaći tim postigli su Zapater u 36, Palasio u 39, Skuli u 43, Rosi u 45. i Milaneto u 59. minutu. Golove za Kaljari dali su Desena u 16, Konti u 41. i Matri u 55. minutu.

Bolonja i Sampdorija igrali su 1:1, a oba gola postignuta su u finišu meča. Gosti su poveli pogotkom Gastaldela u 87. minutu, a izjednačio je Rađi u poslednjim trenucima utakmice.

Odličan i vrlo efikasan meč odigrali su Livorno i Roma, a završen je rezultatom 3:3. Sva tri gola za Livorno postigao je Lukareli u devetom, 26. i 71. minutu iz penala. Strelci za "vučicu" bili su Perota u 11, Toni u 19. i Pizaro u 27. minutu.

Katanija je u petak pobedila Inter 3:1, dok je Fiorentina sinoć u gostima sa dva gola Đilardina i jednim Stevana Jovetića nadigrala Napoli sa 3:1.

Prvo mesto na tabeli Serije A drži Inter sa 59 bodova, dok je Milan na drugoj poziciji sa samo jednim poenom manje, pošto su "rosoneri" u poslednjem meču kola na "San Siru", golom Klarensa Sedorfa u poslednjem minutu pobedili ekipu Kjeva sa 1:0.

"Roso-neri" su imali inicijativu tokom celog meča, dok su se fudbaleri iz Kjeva uspešno branili i pokušavali da iz kontranapada iznenade domaće. Milan je u drugom poluvremenu propustio nekoliko prilika za gol, ali su domaći do trijumfa stigli golom Sedorfa u 90. minutu.