1
Sreda 11.12.2013.
14:24

Snajder odveo Galatasaraj u osminu finala!

Holandski plejmejker je pogotkom u 86. minutu susreta doneo pobedu Galati i mesto u osmini finala.

Posle ogromnih vremenskih neprilika i snega koji u Istanbulu pada od utorka uveče jasno je da će se o utakmici između Galatasaraja i Juventusa dugo pričati! O tome da li je meč mogao da bude odložen za neki drugi dan, da li su turski redari namerno od terena, posebno od dela na kojem je Stara dama u drugom poluvremenu, napravili pravu njivu, oranicu, na kojoj lopta ne može da se kreće normalno i da li je Pedro Pruensa mogao još jednom da prekine meč...

Sve u svemu, Vesli Snajder će posle svog pogotka koji je u 86. minutu smestio Juventusu, prvi u ukupno 11 utakmica koliko je odigrao protiv Bjankonerija, biti upamćen kao heroj navijača Galatasaraja, koji sada mogu da slave prolaz u drugu rundu! Juventus će sigurno imati za čim da žali, jer samo jedna pobeda u šest utakmica nikada ne može da garantuje prolaz dalje. A, posebno će ostati upamćeno loše izdanje tima Antonija Kontea protiv Kopenhagena...

Tokom prvih pola sata igre nije bilo previše uzbuđenja na obe strane. Dok je Galata lagano stezala obruč oko Bufonovog gola, Ljorente je u 16. minutu propustio jedinu šansu za Juventus, a nedugo zatim je meč prekinut. A, narednog dana, jedna jako čudna slika sa Turk Telekom Arene. Namerno ili ne, ali polovina terena na kojoj je poslednjih 15 minuta napadao domaćin izgledala je kao prava oranica, nešto slično onim koje možemo videti na terenima širom naše zemlje. To je, praktično, značilo da će Juventus celo drugo poluvreme napadati na toj strani, na šta je stručni štab Stare dame uložio žalbu tokom poluvremena. U drugom delu igre igralo se baš onako kako se očekivalo. Galata je i dalje samo stezala obruč, bez konkretne šanse, dok Juventus nije mogao da organizuje ozbiljniji napad u užasnim uslovima.
Da situacija bude još gora, susnežica i sneg su neprestano padali...

A onda, u trenucima kada su svi mislili da će se meč završiti rezultatom 0:0, u 86. minutu, Drogba je jednu visoku dijagonalu fantastično spustio ka Snajderu, koji je ušao u protivnički šesnaesterac po desnoj strani, uputio udarac pored Bonućija i... Zapalio Istanbul! Galatasaraj je do kraja utakmice imao još dve prilike, preko Jilmaza i Drogbe, ali se rezultat nije menjao. Nije ni bilo potrebe, jer Istanbul sada može da slavi!