0
Subota 13.03.2010.
17:39 >> 21:45h

Roben održao Bajernu lidersku poziciju

U subotnjim mečevima 26. kola nemačke Bundes lige, Roben je sa dva gola doneo pobedu Bajernu i tako odbranio vrh tabele, fudbaleri Volfsburga su trijumfovali u Menhengladbahu 0:4, isti učinak imali su "milioneri" iz Dortmunda u Bohumu 1:4, Herta je uprkos vođstvu u Berlinu izgubila od Nirnberga 1:2.

Fudbaleri Bajerna pobedili su večeras na svom terenu ekipu Frajburga rezultatom 2:1 u meču 26. kola Bundeslige.

Gosti su poveli u 31. minutu pogotkom Maikadija. Domaći su do trijumfa stigli u drugom poluvremenu golovima Robena u 76. i 83. minutu iz penala. Ovim bodovima Bajern je odbranio prvo mesto sa 56 bodova, dva više od Šalkea koji je u petak trijumfovao u derbiju protiv Štutgarta sa 2:1.

Aktuelni šampion Nemačke ekipa Volfsbuga nadigrala je u gostima Borusiju u Menhengladbahu rezultatom 4:0. Pogotke za "zelene" postigli su Misimović u 41, Džeko u 49. i 80. minutu, kao i Gentner u 58.

Fudbaleri Dortmunda pobedili su danas u gostima ekipu Bohuma rezultatom 4:1. Golove za "milionere" iz Dortmunda postigli su Kel u 18, Zidan u 27. i Barios u 74. i 77. minutu. Jedini strelac za domaće bio je Holtbi u 53. minutu.

Hanover je na svom terenu pobedio Ajntraht 2:1. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Andreasen u 13. i Pinto u 57. minutu, dok je jedini gol za goste dao Altintop u 45. minutu.

Nirnberg je u Berlinu pobedio Hertu 2:1. Domaći su poveli golom Gekasa u 36. minutu, a gosti su do preokreta i trijumfa na gostovanju stigli pogocima Bunjakua u 61. i Hartisteasa u poslednjem minutu meča.

Majnc je pogotkom Šurlea u 56. minutu savladao Keln 1:0, čime su "jarčevi" nastavili seriju loših rezultata.

Sutra se sastaju Hofenhajm sa Verderom i Leverkuzen protiv Hamburgera.