1
Subota 13.03.2010.
16:23

JSL: Zvezda preokretom do pobede

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na "Marakani" kruševački Napredak rezultatom 2:1, dok je Javor minimalcem nadigrao ekipu BSK iz Borče u mečevima 18. kola Jelen Superlige Srbije.

Crvena zvezda je uspela da pobedi Napredak sa 2:1 (0:1), ali su izabranici trenera Vladimira Petrovića Pižona tek u finišu utakmice uspeli da dođu do čitavog plena i 18 trijumfa u šampionatu Srbije.

Na "Marakani" pred više od 12.000 gledalaca, prvi su do prednosti stigli gosti. Došlo je do nesporazuma u odbrani Crvene zvezde, što je na kraju rezultiralo penalom za ekipu iz Kruševca. Đorđević je propustio jednu dugu loptu uz samu levu aut liniju Vilotiću, koji pokušava da je vrati Stamenkovića, međutim pas je bio kratak, te golman ruši Punoševca u kaznenom prostoru i dobija žuti karton. Najstrožu kaznu izveo je Mitrović i pogodio donji desni ugao.

Crveno-beli su stalno napadali, ali su tek u drugom poluvremenu uspeli da stignu do izjednačenja. Ninkov je brzim prodorom 50. minutu došao do povoljne prilike i jakim i preciznim udarcem levom nogom sa ivice kaznenog prostora poravnao na 1:1.

Kolika je bila inicijativa domaćih igrača u ovom meču svedočila je akcija kod drugog gola. Đorđević je započeo na nekih 25 metara od gola gostiju, odličnom loptom za Lekića, koji sa 10-tak metara iz prve još bolje proigrava Jevtića, čiji je odličan prijem i udarac rezultirao dugo čekanim vođstvom lidera šampionata - 2:1.

Trener crveno-belih Vladimir Petrović Pižon ocenio je posle meča da je srpska liga sve bolja i neizvesnija i da su to pokazale utakmice u nastavku sezone.

"Presekao nas je kiks Vilotića, jer smo do tada držali igru na sredinu terena u svojim rukama. Igrači su posle primljenog gola počeli da lutaju, tako da smo u nastavku morali da menjamo nešto. Istina, imali smo sreće, a ona je ponekad potrebna u fudbalu. Moramo mnogo bolje da igramo, posebno na distribuciji lopti ka napadačima", rekao je Petrović.

Crvena zvezda je novom pobedom odmakla na osam bodova prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona ekipu Partizana, koji u nedelju igra meč protiv Hajduka u Kuli.

Javor je ranije u Ivanjici pobedio BSK 1:0 pogotkom Račića u 61. minutu.

Ovom pobedom Javor se našao na deobi petog mesta šampionata, zajedno sa OFK Beogradom i Jagodinom. Sva tri tima imaju po 24 boda, s tim da OFK Beograd i Jagodina imaju utakmicu manje.