0
Subota 23.11.2013.
19:32 >> 22:52h

Super liga: Het-trik Mrđe, Crvena zvezda na vrhu

Crvena zvezda je deklasirala Slobodu rezultatom 4:1 i posle 412 dana pauze je izbila na prvo mesto Super lige, prenosi "Mocart sport".

Dragan Mrđa

Bravura Tijagaa Galva i potom simultanka jednog tima. Sloboda je prva stigla do gola, ali je Crvena zvezda postigla njih četiri i ubedljivom pobedom 4:1 posle 412 dana barem privremeno zasela na lidersku poziciju šampionata Srbije.

Pre svega zaslugom Dragana Mrđe, koji je još jednom, treći put u sezoni, rafalom tukao po rivalu, pa je sada sa osam golova najbolji strelac Super lige. Iako je mreže tresao samo na tri utakmice - tri puta protiv Spartaka, pa još dva u metu u duelu sa Novim Pazarom i potom novi het-trik večeras protiv Slobode.

Džaba Užičanima trenutak inspiracije Tijaga Galvaa, koji je u 10. minutu centaršut Jovice Vasilića savršeno primio na grudi i udarcem preko glave postigao možda i najlepši pogodak u dosadašnjem toku sezone.

Jedna lasta ne čini proleće.

Sav trud Brazilca je urušen samo dva minuta kasnije kada je ubacivanje Nenada Milijaša iz kornera Goran Gogić pretvorio u prvenac u dresu Crvene zvezde, a kapitenovo dodavanje u petu asistenciju.

Narednih 20 i kusur minuta utakmice igrane u sablasnoj atmosferi pred praznim tribinama u Ljutice Bogdana bio je možda i ključni period igre jer je Crvenoj zvezdi trebalo vremena da pohvata sve konce igre, pa gu gosti iz Užica dobili prostor da nešto učine.

Nisu uspeli, a kazna je bila surova.

Signal za potonuće broda Ljubiše Stamenkovića bila je greška Aleksandra Pejovića, koji je loptu na 20-ak metara od svog gola neoprezno predao Marku Petkoviću, ovaj je prosledio do Mrđe i probudio golgeterski njuh 29-godišnjeg napadača iz Vršca.

Do kraja poluvremena je Mrđa još jednom primorao Dejana Rankovića na kapitulaciju, pa je nastavak bio samo formalnost.

Formalnost u kojoj su crveno-beli mogli i do ubedljivije pobede, ali je samo Mrđa uspeo da još jednom loptu smesti gde joj je i mesto.

CRVENA ZVEZDA - SLOBODA 4:1

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Petković, Arauho, Krneta, Mijailović, Gogić, Pečnik, Milijaš, Ninković (od 80. Milunović), Mrđa (od 88. Mirić), Dauda (od 70. Savićević).
SLOBODA: Ranković, Vasilić, Pejović, Lovrić, Gojković, Pilipović, Knežević, Jovanović (od 46. Krstić), Žeravica (od 46. Purić), Okuno (od 70. Dolmagić), Galvao.

STRELCI: Gogić u 12. i Mrđa u 40, 42. i 62. minutu za Crvenu zvezdu, a Galvao u 10. minutu za Slobodu. STADION: Crvene zvezde. Bez gledalaca. SUDIJA: Danilo Grujić (Niš).