22:46 >> 23:52h

Moćni Juventus razbio Napolitance!

Stara dama razbila Napoli u derbiju Serije A - 3:0.

Razbili velikog rivala: Fudbaleri Juventusa slave Pogbin gol

Sve polako dolazi na svoje u Seriji A. Juventus je u derbiju 12. kola Serije A, okršaju dve verovatno najkvalitetnije ekipe u italijanskom fudbalu, potpuno nadigrao Napoli u Torinu i prišao Romi na samo bod zaostatka - 3:0 (1:0).

Za najlepši i odlučujući potez utakmice na Juventus stadionu bio je zaslužan legendarni Andrea Pirlo, koji je u 74. minutu postigao fantastičan pogodak iz slobodnog udarca. Popularni Mocart je novom majstorijom utišao kritičare, koji su bili spremni za napad na arbitre zbog vodećeg pogotka Ljorentea, koji se u drugom minutu nalazio u ofsajdu.

Pogodak iz nedozvoljene pozicije poljuljao je Napolitance, ali se ne može reći da je imao presudan uticaj na krajnji ishod, jer je Stara dama propustila veliki broj prilika i samo zahvaljijući čudesnom Pepeu Reini rezulat nije bio ubedljiviji.
Napoli je bio očajan u prvom poluvremenu, u drugom je bio nešto agilniji, ali nije uspeo da iskoristi ukazane prilike (Hamšik i Insinje), pa je usledila zaslužena kazna.

Iako su svi na stadionu pomislili da je Pirlovo čudo od gola nešto najefektnije što se moglo videti ove večeri, prevarili su se, pošto je Pol Pogba šest minuta kasnije postigao novi evrogol. Prosto je neverovatno, kako nikog iz gostujuće ekipe nije bilo na ivici kaznenog prostora da omete nesuđenu zvezdu Mančester junajteda, Francuz je mirno podigao loptu i onda topovskim udarcem iz voleja matirao nemoćnog španskog golmana. Juventus juriš na rimsku Vučicu nastavlja za dve nedelje u Livornu, dok Napoli na svom terenu dočekuje Parmu. U drugom meču večernjeg programa Fiorentina je pobedila Sampdoriju sa 2:1. Golove za domaćina postigao je Đuzepe Rosi u 11. i 17. minutu, dok je strelac za Sampdoriju bio Gabijadini u 74. minutu.