Četvrtak 07.11.2013.
00:02 >> 00:04h
mozzartsport.com A

Liga šampiona - Grupa G: Atletiko ubedljiv, Hulk promašio pobedu

Atletiko pre Reala, ne samo u španskoj Primeri, već i u osmini finala Lige šampiona, prenosi "Mocart sport".

Dijego Kosta

Madridski crveno-beli su postali već na poluvremenu treći učesnik nokaut faze Lige šampiona, pošto su posle samo 45 minuta vodili 3:0 protiv Austrije. Bila je to 13 pobeda Jorgandžija u poslednjih 14 utakmica u svim takmičenjima, koja im je zahvaljujući remiju Zenita i Porta (1:1) širom otvorila vrata drugog kruga evropske elite, prvi put posle sezone 2008/2009 - 4:0 (3:0).

Ovim trijumfom je postavljen novi evropski rekord Atletika po broju uzastopnih pobeda. Dosadašnji je "živeo" čak 55 godina, od jeseni 1958. godine, kada su nanizali tri trijumfa.

Grupa G

Rezultati četvrtog kola:

Atletiko Madrid - Austrija 4:0 (3:0)
/Miranda 11, Raul Garsija 25, Filipe Luis 45, Dijego Kosta 82/

Zenit - Porto 1:1 (1:1)
/Hulk 28 - Gonzales 23/

Atletiko Madrid 12, Zenit 5, Porto 4, Austrija 1.

U prvoj utakmici dana je Hulk oprostio svom Portu. Brzonogi brazilski napadač je najzaslužniji za nerešen rezultat na Petrovskom, pošto je dao izjednačujući pogodak, a onda je očajno izveo najstrožu kaznu, pa su gosti ostali u borbi za osminu finala - 1:1 (1:1).