0
Nedelja 03.11.2013.
16:51

Gol i asistencija Kostića u remiju Groningena

Šest pogodaka, gol i asistencija Kostića, stativa Živkovića i dva penala, a Roda je stigla do boda na gostovanju Groningenu, prenosi "Mocart sport".

Filip Kostić

Tri puta su fudbaleri Groningena vodili, imali i stopostotnu priliku da osiguraju tri boda protiv Rode, ali na kraju su ostali bez kompletnog plena! Meč je završen rezultatom 3:3, a domaći igrači će definitivno imati za čim da žale. Uspeli su da povedu sa 3:2, a Rišairo Živković je u samom finišu meča imao neverovatnu priliku da i definitivno reši pitanje pobednika, ali je lopta pogodila stativu. Već u narednom napadu stigla je i kazna, penal za Rodu, koji je realizovao Mark-Jan Flederus u 93. minutu i tako doneo bod svom timu!

A meč je počeo sjajno po igrače Groningena. Filip Kostić je već u 8. minutu doneo prednost domaćinu posle sjajno realizovanog volej udarca. Ovo je drugi pogodak bivšeg igrača kragujevačkog Radničkog, s obzirom na to da je nedavno doneo pobedu protiv PSV. Ipak, već u 19. minutu usledio je odgovor Rode. Kis Lujiks je prvu ozbiljniju priliku na utakmici pretvorio u pogodak i tako potpuno raspalio atmosferu na stadionu Euroborg.

Rezultat se nije menjao sve do 53. minuta, a do tada su svoje prilike ispromašivali Đilijano Vijnaldum, Johan Kapelhof i Donald Mičel. A onda je usledila vrlo lepa asistencija Filipa Kostića za Andraža Kirma, koju ovaj pretvara u novo vođstvo Groningena.

Ali, baš kao i kod prvog gola, usledila je brza reakcija gostiju. Ovog puta sa bele tačke. Frank Demuge je fauliran u šesnaestercu zeleno-belih, a Mark-Jan Flederus je bio nepogrešiv.

U 76. minutu Erik Botegin postiže gol za 3:2, a taman kada su svi pomislili da će Groningen upisati novu pobedu, usledio je pravi šok, stativa Živkovića i novi penal za goste, koji je Flederus pretvorio u jedan bod.