Subota 02.11.2013.
16:19
Vesti, Beta A

Rad može bez Uprave: "Građevinari" slavili u Kruševcu

U prve tri utakmice 11. kola Super lige sve pobede gostiju, pored Rada slavili i "romantičari" u Ivanjici i Nišlije u Pećincima.

Nišlije konačno slavile: Detalj sa prethodnog meča između Radničkog i Crvene zvezde

Samo dan pošto je kompletan Upravni odbor FK Rad podneo ostavku, fudbaleri ovog kluba pobedili su kao gosti u Kruševcu ekipu Napretka sa 1:0, u 11. kolu Super lige Srbije.

Jedini gol na utakmici postigao je Miloš Stanojević u 18. minutu. Rad je došao do treće pobede i uz jedan remi ima 10 bodova, tri više od Donjeg Srema, koji je sada poslednji. Napredak je deveti sa 13 bodova.

Donji Srem je kod kuće izgubio od Radničkog iz Niša sa 1:0 golom u 9. minutu koji je postigao Branko Pauljević, igrač Partizana na pozajmici u niškoj ekipi.

To je za ekipu Radničkog, posle pet uzastopnih remija u Superligi, uključujući i poslednji sa Crvenom zvezdom u Nišu (1:1), kao i poraza od Partizana (0:3) u Kupu Srbije, prva pobeda još od avgusta i utakmice sa užičkom Slobodom (2:0).

Radnički je posle nekompletnog kola izbio na treće mesto na tabeli sa 18 bodova.
OFK Beograd je u gostima u Ivanjici savladao Javor sa 3:1.

Strelci za tim sa Karaburme bili su Darko Micevski u 43, Aleksandar Čavrić u 58. i u 64. minutu Aleksandar Paločević, koji je bio dvostruki strelac tokom nedelje u Kupu Srbije kad je golom u nadoknadi vremena doneo "romantičarima" pobedu protiv drugoligaša Jedinstva. Jedini pogodak za domaći Javor postigao Bojan Čečarić u 81.

OFK je prestigao Javor na 11 mestu na tabeli pošto ima 13 bodova, jedan više od kluba iz Ivanjice.