Subota 26.10.2013.
23:29
Vesti, Beta A

Triling BBB ne posustaje: Pobede Bajerna, Borusije i Bajera

Fudbaleri iz Minhena, Dortmunda i Leverkuzena ostali su na vrhu nemačke Bundeslige i posle današnjih utakmica 10. kola.

Slavlje žuto-crnih u Gelzenkirhenu: Neven Subotić, saigrači i treneri Kloš i Buvač čestitaju Nuriju Sahinu na pogotku

Bavarci su u Minhenu, pred 71.000 gledalaca na Alijanc Areni, posle preokreta savladali Hertu iz Berlina sa 3:2 (Mandžukić 29, 51, Gece 54 - Ramos 4, Ben-Hatira 58), Subotićeva Borusija je u velikom lokalnom derbiju kao gost u Gelzenkirhenu pobedila Šalke sa 3:1 (Mejer 62 - Aubamejang 14, Sahin 51, Blažikovski 74), dok su "farmaceuti" slavili u Leverkuzenu protiv Augzburga sa 2:1 (Rolfes 34, Kan 83 - Han 24).

Aktuelni šampion Bajern prvi je na tabeli posle 10 utakmica sa 26 bodova, dok Borusija i Bajer imaju po jedan manje.

Hofenhajm je u gostima bio ubedljiv protiv Hanovera i pobedio sa 4:1, ali je domaćin utakmicu završio sa dva igrača manje.

Majnc je na svom terenu savladao poslednjeplasirani Braunšvajg sa 2:0.

U poslednjoj utakmici dana fudbaleri Volfsburga pobedili su Verder iz Bremena sa 3:0. Domaći tim je poveo već u sedmom minutu kada je Ivica Olić asistirao Maksimilijanu Arnoldu za 1:0. Hrvatski reprezentantivac upisao se u strelce u 72. minutu, kada mu je asistirao zemljak Ivan Perišić, koji je u 89. minutu postavio konačan rezultat.