0
Utorak 09.03.2010.
22:50

LŠ: Arsenal "petardirao" Porto, Bajern se provukao

Fudbaleri Arsenala i minhenskog Bajerna plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. "Tobdžije" su zahvaljujući tri gola Bedtnera deklasirale portugalskog šampiona sa 5:0, a Fiorentina je uprkos dva gola Jovetića i pobedi nad Bajernom od 3:2, ipak ispala iz daljeg takmičenja.

Najviše uzbuđenja večeras viđeno je u Firenci gde je Bajern posle velike borbe i više postignutih golova u gostima ipak uspeo da se plasira među najboljih osam u Evropi - nedovoljnih 3:2 za Fiorentinu.

Manuel Vargas je doveo domaće u prednost u 24. minutu, a kada je Stevan Jovetić u 54. povisio na 2:0 činilo se da je iznenađenje na pomolu. Međutim, kapiten Bavaraca Mark van Bomel je u 61. minutu preciznim šutem postigao gol za 2:1, i to je bio rezultat koji je garantovao produžetak.

Samo tri minuta kasnije Stevan Jovetić postiže drugi gol za 3:1, koji opet vodi "ljubičaste" dalje. Ipak, samo minut kasnije Arjen Roben postiže fenomenalan i neodbraniv gol i obezbeđuje svom timu prolaz. Ispostavilo se da je neregularan gol Miroslava Klosea u prvom meču doneo Bajernu plasman u četvrtfinale.

"U Nemačkoj smo primili gol koji nije smeo da bude dosuđen, pa umesto da sada pričamo o našem plasmanu među osam najboljih ekipa u Evropi moramo da govorimo o tome da smo eliminisani zbog Kloseovog gola koji je postignut iz ofsajda od najmanje dva metra", rekao je trener Fiorentine Ćezare Prandeli.

Arsenal je spektakularnom igrom pregazio Porto na "Emiratima" sa 5:0, nadoknadivši minus iz prvog meča od 1:2.

Junak utakmice bio je trostruki strelac Niklas Bendtner. Danac je već u 9. minutu doneo rezultat koji Arsenal vodi dalje, da bi već u 24. minutu povećao na 2:0. Kada je Samir Nasri u 64. minutu prošetao kroz odbranu i postigao i treći gol, bilo jasno da će Arsenal opet igrati u četvrtfinalu elitnog takmičenja. U poslednja dva minuta Emanuel Ebue i Niklas Bendtner postigli su golove za konačnih 5:0 i potpuni debakl portugalskog šampiona.

"Ovo je fantastično. Toliko dugo sam čekao na het-trik i konačno sam ga i dočekao. Naravno, presrećan sam zbog toga. Protiv Barnlija sam imao nebrojeno prilika, ali nisam uspeo da postignem gol. Ostavio sam to iza sebe i potpuno se posvetio ovom duelu. Bili smo kao klub, apsolutno posvećeni ovoj utakmici i to zato što želimo da osvojimo Ligu šampiona. Daćemo sve od sebe da to i učinimo", rekao je Bendtner posle meča.