Subota 19.10.2013.
17:56 >> 18:00h
Vesti, Beta A

Super liga: Čuka na vrhu, prvi poraz Vojvodine

Fudbaleri Čukaričkog su igrali u gostima u Pećincima nerešeno 1:1 sa ekipom Donjeg Srema, u utakmici devetog kola Super lige Srbije.

Klub sa Banovog brda je vodio od 76. minuta golom Filipa Stojiljkovića, a izjednačenje Donjem Sremu je doneo Nemanja Lakić-Pešić u sudijskoj nadoknadi vremena. Čukarički je tako izbio na prvo mesto na prvenstvenoj tabeli sa 18 bodova, jednim više od Partizana, koji ima utakmicu manje.

Rad je u gostima savladao ivanjički Javor sa 2:1. Dvostruki strelac za ekipu sa Banjice je bio Uroš Đurđević, koji je pogotke dao u 21. i 26. minutu, dok je jedini gol za domaćina delo Vuka Sotirovića u 72.

Radnički 1923 je na Karaburmi pobedio OFK Beograd sa 3:2. Dva gola za goste je dao Filip Knežević, u 11. i 69. minutu, a jednom je strelac bio kapiten Darko Spalević, u 35. Pogotke za OFK Beograd su postigli Dejan Dražić u 58. i Jovan Damjanović u 74. minutu.

Sloboda je odnela u Užice sva tri boda iz Novog Sada. Vojvodina je povela preko Andrije Kaluđerovića u 25. minutu, ali su preokret doneli Miloš Žeravica u 33. i Lazar Jovanović u 77. minutu. To je prvi poraz Vojvodine u šampionatu Srbije.

Od 18 časova igraju Crvena zvezda - Novi Pazar i Voždovac - Spartak, a od 19 Napredak i Radnički Niš. U nedelju od 15 časova se sastaju Jagodina i Partizan.