Stepanović: Neko sabotira izgradnju novog Partizanovog stadiona!
Direktor stadiona Partizana Aleksandar Stepanović podsetio da je na današnji dan pre 64 godine odigrana prva utakmica na stadionu JNA i ocenio da su osujećivani svi pokušaji crno-belih da izgrade novi objekat.
Pre tačno 64 godine, 9. oktobra 1964. odigrana je prva utakmica na stadionu Partizana, koji se tada zvao stadion JNA i bio je još nedovršen. U kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Brazilu 1950. Jugoslavija je odigrala 1:1 sa Francuskom, a posle identičnog rezultata u revanšu, “plavi” su učešće na prvom posleratnom Mondijalu obezbedili pobedom u majstorici odigranoj u Firenci 3:2.
Ovog puta Brazil nećemo videti, a aktuelni trenutak i odluka Višeg suda u Beogradu da stadion Partizana pripada Ministarstvu odbrane u fokus je stavila objekat u Humskoj, pozornicu mnogih uzbudljivih dešavanja u proteklih skoro šest i po decenija.
Direktor stadiona Aleksandar Stepanović tvrdi da je vojska već u nekoliko prilika sabotirala pokušaje crno-belih za dobijanje dozvole za gradnju novog stadiona, pošto je Partizanu prepustila brigu o objektu u završnim godinama SFRJ.
"Početkom osamdesetih godina prošloga veka vojska je izgubila interes i polako prestala sa investicionim ulaganjem u stadion, a Partizan je preuzeo kompletno finansiranje. Vojska je 1987. ponudila stadion gradu beogradu i JSD Partizan, dve godine kasnije sklopljen je dogovor o davanju objekta bez naknade korisniku, a 1990. napravljen je i ugovor o prenosu nekretnine između Komisije za imovinu JNA i JSD Partizan", izjavio je Stepanović za Sportski žurnal.
"Deluje čudno, ali kad god smo napravili projekat i pokušali da dobijemo dozvolu za izgradnju novog stadiona, usledio je zahtev vojske za povraćaj vlasništva", ocenio je Stepanović.
Prvi takav slučaj bio je 1997.
"Imali smo koncept modernog stadiona, zasnovanog na povezivanju prstenova, čija se animacija vrtela na “Eurosportu”.
Slično je bilo i deset godina kasnije.
"Projekat izgradnje stadiona sa “Maracijem” bio je gotova stvar. Trebalo je da ga prati i urbanističko rešenje. Posao je završen 2006, kada je komisija i usvojila urbanističko rešenje. Na javnoj raspravi nije bilo primedbi, ali ga gradonačelnik nikada nije stavio na dnevni red. Do dana današnjeg", zaključio je Stepanović.