0
Nedelja 07.03.2010.
17:22 >> 23:12h

Pobeda Palerma, Katanija ispustila trijumf

U 27. kolu italijanske Serije A, Palermo je golom Mikolija pobedio Livorno i opet je zaseo na četvrtu poziciju, Katanija Siniše Mihajlovića odigrala je 2:2 na gostovanju Kaljariju, samo bod i za Inter, Sampdorija je još dublje gurnula Lacio 2:1, a minimalne pobede ostvarile su i ekipe Parme, Barija i Bolonje.

Palermo je pobedom nad Livornom 1:0, ostao u trci za Ligom šampiona, pošto je opet preskočen Juventus na četvrtoj poziciji ligaške tabele. Dva boda prednosti nad "starom damom", Palermu je doneo Fabricio Mikoli u 80. minutu meča.

Fudbaleri Lacija poraženi su od Sampdorije u Đenovi rezultatom 2:1. Rimljani su došli do prednosti preko Flokarija već u 7. minutu, ali su Guberti u 29. i Pacini u 36. minutu preokrenuli rezultat. Đenovljani su i dalje u borbi za Ligu šampiona, dok se Lacio nalazi na samo dva boda od zone ispadanja.

Katanija Siniše Mihajlovića ispustila pobedu na Sardiniji protiv Kaljarija - 2:2. Iako je domaćin prvo poveo preko Lazarija u 9. minutu, Katanija je preko Maskare iz penala u 31. i Maksija Lopeza u 35. minutu napravila potpuni preokret, ali je u 74. minutu Kosu doneo bod ekipi sa Sardinije.

Bolonja je takođe sa 2:1 pobedila Napoli. Zalajeta u 7. i Adailton u 12. minutu doneli su vođstvo domaćima, da bi Rinaudo u 14. minutu smanjio na 2:1.

"Fenjeraš" Sijena je iščupala bod protiv Parme 1:1, a minimalan trijumf ostvario je i Bari koji je golom Kastilja u 20. minutu pobedio Kjevo 1:0.

U subotnjim utakmicama Juventus je trijumfovao na gostovanju Fiorentini 1:2, dok su Roma i Milan odigrali bez golova.

Večeras su na "Đuzepe Meaci" u poslednjem meču 27. kola Inter i Đenova odigrali meč bez golova, što je bio četvrti remi aktuelnog šampiona u poslednjih pet kola.

Ekipa Žozea Murinja imala je više od igre, ali nije uspela da pronađe način da probije organizovanu i disciplinovanu odbranu Đenovljana. Za Inter je 80 minuta odigrao kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković, dok je na drugoj strani solidnu partiju pružio još jedan član "orlova" Boško Janković.