0
Subota 06.03.2010.
19:00 >> 21:17h

Trijumf Arsenala, Skols srušio Vulvse

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na "Emiratima" ekipu Barnlija rezultatom 3:1, dok je Mančester Junajted slavio kao gost Vulvsima sa 0:1, u mečevima 29. kola engleske Premijer lige.

Golove za londonski klub postigli su Fabregas u 34, Volkot u 60. i Aršavin u 90. minutu. Jedini gol za goste dao je Nadžent u 50. minutu.

Arsenal je ovom pobedom izbio na deobu drugog mesta Premijer lige, zajedno sa Čelsijem koji takođe ima 61 bod, ali i utakmicu manje.

Prvo je trenutno aktuelni šampion Mančester Junajted koji ima 63 bodova, pošto je zabeležio minimalnu pobedu na gostovanju Vulverhemptonu 0:1.

Jedini strelac na meču bio je iskusni Pol Skols, koji je u 70. minutu iskoristio grešku odbrane domaćina, i neometano po zemlji preciznim šutem savladao nemoćnog golmana.

Bolton je u gostima pobedio Vest Hem sa 2:1. Golove za goste dali su Dejvis u 10. i Vilšir u 16. minutu, dok je jedini strelac za domaće bio Diamanti u 88. minutu.

Sutra će se sastati Everton i Hal, dok je meč između Vigana i Liverpula na programu u ponedeljak. Odloženi su mečevi: Aston Vila - Sanderlend, Portsmut - Čelsi, Blekburn - Birmingem, Mančester siti - Totenhem i Fulam - Stouk.