Subota 21.09.2013.
19:43 >> 21:07h
BETA A

Spartak bolji od Napretka, pobeda Novog Pazara

Fudbaleri Novog Pazara, Spartaka i Radničkog 1923 zabeležili su danas pobede kao domaćini u šestom kolu Super lige, dok su Rad i Sloboda igrali nerešeno na Banjici.

Novi Pazar je savladao Javor sa 2:0 golovima Admira Kecapa u 45. i Miljana Mutavdžića u 80. minutu. Domaćinu je to treća pobeda i sada ima 10 bodova, dok su gosti ostali na sedam.

Spartak je bio bolji od Napretka sa 3:2. Subotičani su vodili golovima Aleksandra Noskovića u 13. i Vladimira Kovačevića u 35. minutu, ali su gosti preko Nenada Mirosavljevića iz penala u 40. i Mamea Ndajea u 54. izjednačili. Ipak, Spartak je pobedio pogotkom Dina Šarca u 67. minutu. Dve ekipe su se tako izjednačile na tabeli Super lige, pošto posle šest kola imaju po sedam bodova.

Radnički 1923 je u Kragujevcu pobedio Donji Srem sa 2:0. Golove za domaćina postigli su Darko Spalević u 28. i Bojan Beljić u 34. minutu, a 63. igrao je sa igračem manje zbog isključenja Petra Pavlovića. Rad i užička Sloboda su na Banjici odigrali nerešeno bez golova, kao i Čukarički i Jagodina na Banovom brdu.

1. Partizan 6 5 1 0 16:6 16
2. Čukarički 6 4 2 0 6:1 14
3. Radnički Niš 5 3 1 1 7:2 10
4. Novi Pazar 6 3 1 2 9:6 10
5. Crvena zvezda 5 3 1 1 9:7 10
6. Vojvodina 5 2 3 0 4:2 9
7. Jagodina 6 2 2 2 6:5 8

8. Napredak 6 2 1 3 9:8 7