0
Četvrtak 19.09.2013.
23:34 >> 23:34h

Liga Evrope (G, H i J): Genk slavio u Kijevu!

Betis nije uspeo da sruši otpor oslabljenog Liona - 0:0, Gimaraeš potopio Rijeku - 4:0, prenosi "Mocart sport".

Frajburg je u H grupi protiv Libereca od gotovog napravio veresiju. Nemci su maltene završili posao zahvaljujući greškama gostiju već na poluvremenu, poveli sa 2:0, ali su u nastavku igre sve bacili u vodu. Domaćin je iskoristio poklon penal gostiju i preko Šustera stigao do vođstvo. Na drugi gol nije se čekalo dugo, pošto je Mehmedi 12 minuta kasnije udvostručio prednost. A onda se Frajburg revanširao Česima za poklone. Kalitvintsev je smanjio rezultat u 67, a Rabušic izjednačio u 74. minutu i postavio konačnih 2:2.

U drugom meču u grupi Sevilja je pobedila Eštoril sa 2:1, a sve se dešavalo u drugom poluvremenu. Španci su poveli preko Vitoloa u 59, Migel je izjednačio u 61, a krvnik Zvezde u strazburskoj noći, Kevin Gameiro, rastužio je Evandra u 77. minutu i doneo prva tri boda za Berbere.

Dinamo Kijev u G grupi, iako je bio favorit, potpuno je podbacio protiv protiv Genka – 0:1. Belgijanci su izdržali prvo poluvreme, a kada su videli da Ukrajinci više nisu kao što su nekad bili krenuli su na sva tri boda i uspeli u tome. Pobedu je doneo Gorius u 62. minutu.

U drugom meču u grupi Tun je u komšijskom derbiju pobedio Rapid sa 1:0, a gol je postigao Šnevli u 35. minutu.

Betis je žestoko pritisnuo Lion, gotovo da se igralo Viktorije ispred gostujućeg gola koji su bili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih igrača, između ostalog i srpskog reprezentativca Milana Biševca. Ređale su se šanse kao na traci, ali su Francuzi uspeli da odole – 0:0.

Gimaraeš je Rijeku, debitanta u Ligi Evrope, ispratio kući sa četiri laka komada. Goleadu je otvorio Abdolaje u 36. minutu, a nastavili su Plange u 48, Mazu u 68. iz penala, a tačku na „i“ stavio je Andre u 81. minutu.