0
Nedelja 01.09.2013.
21:02 >> 23:28h

Strašan debi: Ljajićeve majstorije za pobedu Rome!

Dvojac Vučice zadivio publiku na Olimpiku i bio najzaslužniji za ubedljiv trijumf Rimljana protiv Verone – 3:0.

Majstor: Adem Ljajić

Roma je dobila tandem iz snova! Adem Ljajić i Miralem Pjanić su za samo 15 zajedničkih minuta provedenih na terenu napravili pravi dar-mar odbrani Verone, postigli dva fenomenalna pogotka i rešili meč na Olimpiku - 3:0.

Gosti sa Bentegodija su sasvim solidno odigrali prvo poluvreme, odlično obavljali sve defanzivne zadatke i onemogućili Romu da stvori veliki broj izrazitih prilika. I pored toga, ekipa Rudija Garsije je mogla do vodećeg gola, ali je najodgovorniji za rezultat 0:0 na poluvremenu bio mladi Alesandro Florenci, koji je propustio dve fenomenalne prilike.

Upravo iz tog razloga, već u 52. minutu umesto njega se na terenu našao Adem Ljajić i onda su krenuli žestoki ataci ka golu Verone.
Samo četiri minuta kasnije na prilično nesrećan način je poklekla odbrana gostiju. Toti je sjajno na boku uposlio Majkona, ovaj je pokušao da uputi oštar centaršut, a lopta usput zakačila Kaćatorea i iznenadila Rafaela, nakon čega je usledila prava lavina napada rimske Vučice.

Tri minuta nakon vodećeg gola publika na Olimpiku je bila svedok pravog remek-dela Miralema Pjanića. Reprezentativac Bosne i Hercegovine primio je loptu na nešto više od dvadeset metara od gola rivala, a onda je usledio predivan lob sjajnog veziste.

Gosti se nisu pošteno oporavili od šoka, a već je bilo 3:0 za Romu, nakon još jedne majstorije, ovoga puta debitanta Adema Ljajića u 66. minutu. Srpski internacionalac primio je loptu na polovini rivala, izgradio poziciju za udarac i poslao projektil u mrežu Verone.

Gosti su u narednih nekoliko minuta mogli da dožive pravu katastrofu, ali je Rafael u nekoliko navrata sjajno zaustavljao udarce Ljajića, Totija i Žervinja.