1
Subota 31.08.2013.
19:25 >> 22:19h

Super liga: Trijumf Zvezde u Kragujevcu, Jagodina odolela na Voždovcu

Dobrih pola sata i uspavanka sve do samog finiša u duelu Radničkog 1923 i Crvene zvezde u četvrtom kolu Super lige u kojem su gosti odneli bodove sa "Čika Dače" pobedom rezultatom 2:0 zahvaljujući golovima Filipa Kasalice i Abiole Daude.

Abiola Dauda

Početak je, uostalom, slutio na rani gol Zvezde, jer su crveno-beli dobro ušli u meč, pa su Miloš Ninković i Dragan Mrđa već u prvih 15 minuta mogli da više nego solidnog Ognjena Čančarevića na kapitulaciju.

Donji Srem - Napredak 1:2 (0:1)
(Veselinović 52 a.g. - Gavrić 17, Regan 72, Mirosavljević 85.)

19.00: Partizan - Rad

Golman Radničkog je, ipak, bio nemoćan u 16. minutu kada je Nenad Milijaš centrirao iz slobodnog udarca, a domaći potpuno zaboravili da pokriju Filipa Kasalicu, koji se ubacio iz drugog plana i skrenuo loptu iza leđa Čančarevića.

Moglo je ubrzo da bude i 2:0, ali je Čančarević zaustavio neugodan udarac Milijaša iz slobodnog udarca sa 17 metara, da bi svi naleti crveno-belih bili naprasno prekinuti prozivkama Delija na račun odlazećeg predsednika F SS Tomislava Karadžića zbog kojih je Miodrag Gogić stopirao vreme.

Pauza je više prijala domaćima, koji su u samom finišu mogli i da se rezultatski vrate u meč, ali je Darko Spalević bio za malo neprecizan, dok je Boban Bajković na vreme istrčao sa gol linije i loptu skinuo sa noge Aleksandru Stojmirovića.

Drugo poluvreme bi se najbolje moglo opisati rečju - monotonija. Lopta između dva kaznena prostora, neuspešni pokušaji igrača obe ekipe da bunarenjem stvore šansu, česti prekidi i vrlo, vrlo malo od fudbala.

Da publika na "Čika Dači" ne zaspi pobrinuli su se prvo Nejc Pečnik uzdrmavši prečku u 85. minutu, te Abiola Dauda pogotkom.

RADNIČKI 1923 - CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)

RADNIČKI 1923: Čančarević, Beljić, Rosić, Tintor, Marić, I. Petrović, Stojmirović, S. Petrović, Petronijević (od 75. Andrić), Knežević, Spalević;

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Vešović, Krneta, Lazić, Mijailović, Kovačević, Milijaš (od 89. Gogić), Pečnik, Ninković, Kasalica (od 74. Dauda), Mrđa (od 61. Milunović).

STRELCI: Kasalica u 16. i Dauda 88. minutu. STADION: Čika Dača. SUDIJA: Miodrag Gogić (Novi Sad).