13:12 >> 13:14h

Barselona osvojila prvi trofej ove sezone, ali nije oduševila igrom

Novi trener Barselone Herardo Tata Martino nije dugo čekao na prvi trofej na "Kamp Nouu", ali ono što je "blaugrana" prikazala u revanšu sa Atletikom u borbi za pehar španskog Superkupa je daleko od igre na koju su nas Katalonci navikli poslednjih godina, zaključuje "Mocart sport".

Fudbaleri Barselone sa pobedničkim peharom

"Samo" 0:0 za ukupan trijumf na osnovu gola datog na "Visente Kalderonu", iako je u poslednjih 10 i kusur minuta imala igrača više, pa i šansu sa penala. Lionel Mesi je, dešava se i to, pogodio samo prečku.

Doduše, ni Martinov kolega iz Atletika Dijego Čolo Simeone nije imao hrabrosti da krene u potpunu ofanzivu, iako mu je gol bio neophodan kako bi nada nastavila da tinja. Odlučio se za oprezniji pristup, ali on nije dao rezultat. Dobrim delom i zbog toga što ni Barsa nije kao nekada kidisala od prvog minuta.

Istina, imao je Mesi već u osmom minutu veliku šansu posle savršenog pasa Serđa Busketsa, ali se, verovali ili ne, spetljao. Taman toliko da mu Felipe Luiz na vreme uđe u šut.

"Jorgandžije" su uzvratile u 42. minutu kada se Arda Turan stuštio u kazneni prostor domaćeg tima, ali je Viktor Valdes majstorski reagovao i spasio Barsu.

U drugom poluvremenu je viđena potpuna inicijativa "blaugrane", ali bez one prepoznatljive tečnosti, bez onog završnog pasa. Pa i bez ideje protiv fizički dominantne i disciplinovane odbrane Madriđana.

Ništa opasnije Barselona nije izgledala ni posle 81. minuta kada je Atletiko ostao sa igračem manje zbog isključenja do tada perfektnog Felipea Luiza, koji je izvukao deblji kraj u laktanju sa Nejmarom dok je lopta bila na drugoj strani terena.

Samo jedan prodor Pedra, koji se, na to nas Barse jeste navikla, lukavo bacio na zemlju kada je video da će defanzivci Atletika naivno naleteti na njega. Mesi, međutim, nije ličio na igrača kojeg do skora niko nije mogao da zaustavi.

Do kraja meča samo još crveni karton i za Ardu Turana, koji je tada već bio na klupi i prvi meč Superkupa u kojem nije bilo golova još od 2000. godine kada su koplja ukrstili Espanjol i Deportivo.

A na dosadašnjih 212 susreta Barse i Atletika je palo čak 742 pogodaka, u proseku 3,5 po utakmici.