23:14

Sjajan start Beniteza u Napoliju

Lacio u prvom kolu dobio Udineze sa 2:1, dok je Roma savladala Livorno sa 2:0.

Rafa Benitez

Ako se po jutru dan poznaje, onda će Benitezova era u Napoliju više nego uspešna! Možda čak i mnogo bolja od Macarijeve, sa sve Edinsonom Kavanijem! Navijači na dobro popunjenom San Paolu imali su priliku da vide svoje miljenike kako gaze nemoćnu Bolonju, a mnogi će verovatno žaliti zbog toga što nije viđeno više od tri pogotka - 3:0.

Već od samog starta utakmice bilo je jasno da je Rafael Benitez svoju mašineriju doveo do savršenstva u pravom momentu, a odlične partije na debiju imali su Hoze Kaljehon, koji je postigao prvenac, ali i Gonzalo Iguain, koji je bio konstanta pretnja po gol Ćurćija.

Kaljehon je ujedno postigao i prvi gol za Napoli u novoj sezoni. Igrao se 32. minut kada je doskorašnji igrač Real Madrida odlično sačekao odbijenu loptu i bez trunke razmišljanja je smestio u mrežu. Do kraja prvog poluvremena rezultat je duplirao uvek odlični Marek Hamšik, da bi isti igrač u 63. minutu postavio i konačnih 3:0.
U međuvremenu je i Iguain imao priliku da se upiše u listu strelaca, čak je i postigao pogodak, ali je on bio iz čistog ofsajda.

Imao je Napoli još nekoliko izglednih prilika da uveća prednost, ali su Hamšik i Iguain ponovo bili neprecizni.

I Lacio je dobro počeo novu sezonu, pošto je na svom stadionu savladao uvek nezgodni Udineze sa 2:1. Lacijali su već posle 17 minuta igre imali dva gola prednosti, pa je bilo jasno da se Zebrama ne piše dobro. Prvenac u novoj sezoni postigao je Ernaneš u 13. minutu, da bi Kandreva već u 16. sa bele tačke duplirao tu prednost. Muriel je u 60. minutu uspeo da umanji prednost, ali to je bilo nedovoljno da bi se došlo do bilo kakvog preokreta ili iznenađenja.
Reprezentativac Srbije Dušan Basta odigrao je svih 90 minuta, dok se Željko Brkić još uvek oporavlja od nezgodne povrede.