0
Nedelja 25.08.2013.
18:00

Pele novi junak Roterdama!

Napadač kluba iz Roterdama upisao je tako peti pogodaka u četiri sezonska nastupa u Erediviziji – 3:1.

Prvi poraz: Dušan Tadić

Novi heroj Roterdama je Gracijano Pele! Italijanski internacionalac ubeležio je prvi ovosezonski het-trik, ali i prvi u dresu Fejenorda za konačno prekidanje crne serije i pobedu nad NAC Bredom – 3:1.

Momak koji je gotovo celu karijeru proveo na pozajmicama po raznoraznim klubovima konačno je pronašao sredinu koja mu odgovara i tako dao značajan doprinos u begu sa dna tabele. Prošle sezone je igrao na pozajmici baš u Fejenordu, gde je na 33 utakmice postigao 29 golova i tako "kupio" upravu i navijače.

Ovaj 28-godišnjak je “otvorio“ protivnika golom u 37. minutu minutu posle dobre asistencije Klasijea, da bi već u sledećem napadu isti fudbaler upisao novu asistenciju, a 28-godišnji Italijan novi pogodak.

U 53. minutu Pele je kompletirao het-trik svojim drugim pogotkom glavom, ali ovog puta asistent je bio Armeteros. U 59. minutu Suk je uspeo da umanji rezultat, ali novih promena nije bilo. Ritam igre je značajno opao, Fejenord je imao nekoliko poluprilika da ponovo uveća prednost, ali to se nije desilo.
Fejenord je tako konačno pobegao sa dna tabele i posle tri vezana poraza upisao prva tri boda u sezoni, dok je Breda pala na samo dno.

Vitese nastavlja da bude koban za Tvente. Peti put uzastopno ekipa u kojoj igra srpski reprezentativac Dušan Tadić nije uspela da savlada Vitese, koji je sada slavio sa 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Havenar u 22. minutu, pa je Tvente tako upisao i prvi poraz ove sezone.