0
Nedelja 25.08.2013.
11:15

Posrnula Đukina Valensija!

Espanjol uzeo meru Slepim miševima i tako upisao prvu pobedu u novoj sezoni 3:1.

Prvi poraz: Miroslav Đukić

Posle prve radosti i pobede nad Malagom, Đukina Valensija nije uspela da ostvari i drugi trijumf i tako uđe u seriju pobeda. Slepi miševi su meč sa Espanjolom u Barseloni odlično startovali, ali loše finiširali, što ih je koštalo bodova - 3:1.
Valensija je povela već u desetom minutu pogotkom novajlije Eldera Postige nakon asistencije Jonasa, koji se odlično snašao u protivničkom šesnaestercu. Ipak, slavlje gostiju nije dugo trajalo, pošto je David Lopez odlično iskoristio asistenciju Simaa i izjednačio rezultat u 31. minutu, da bi Urugvajac Kristijan Stuani preokrenuo rezultat već na startu drugog poluvremena i Espanjolu doneo zaslužena tri boda.

Od trenutka kada je Stuani postigao pogodak ritam utakmice je potpuno opao, Đukić je reagovao uvođenjem Bernata, Kanalesa i Gvardada, imao blagu inicijativu, ali je Espanjol ponovo postigao pogodak. Strelac je bio džoker Havijera Agirea, Francuz Tijevi Bifuma u 89. minutu, čime je upisao drugi pogodak u sezone posle dva ulaska sa klupe!

Viljareal od vrha segunde do vrha Primere. Žuta podmornica upisala je i drugi trijumf u novoj sezoni, a na El Madrigalu pao je Valjadolid - 2:1.
Gosti su poveli preko Guere u 5. minutu, ali je Đovani Dos Santos izjednačio rezultat sa bele tačke u 37. minutu. Sva tri boda domaćinu doneo je Kani u 84. minutu i tako najavio da će Viljareal imati odličnu sezonu u eliti.