22:54

Šamar Gvardioli: Borusiji prvi trofej u Nemačkoj!

Ni dva pogotka Robena nisu mogla da isprave sve greške njegovih saigrača...

Junak: Marko Rojs (dvostruki strelac) u duelu sa Boatengom

Superkup Nemačke potvrdio je da Bavarci mogu da zaboravi na osvajanje tripl-krune u predstojećoj sezoni. Milioneri su uspeli da se donekle revanširaju za poraz u finalu Lige šampiona i tako podignu samopouzdanje pred budućim okršajima sa mašinerijom Pepa Gvardiole, koji je startovao porazom u Nemačkoj. Marko Rojs je otvorio goleadu i zatvorio, a ni dva pogotka Arjen Robena nisu mogla da isprave sve greške tima iz Minhena, pogotovo Van Bujtena koji je čak uspeo i da matira svog golmana Kamkea: Dortmund - Bajern Minhen 4:2.

Kada se sastaju dva giganta, koja pritom neguju napadački stil fudbala, spektakl je onda zagarantovan. Nisu se navijači pošteno ni smestili na svojim mestima, a Rojs je iskoristio kiks odbrane i matirao mrežu Bavaraca. Tek u nastavku igre Roben je izjednačio u 54, minutu, ali uzalud, pošto je odmah na drugoj strani Van Bujten naterao svog golmana da ponovo vadi loptu iz mreže. Tri minuta kasnije, akciju koju je započeo srpski reprezentativac Neven Subotić, Gundogan je iskoristio da povećava vođstvo i "ubije" svaku nadu Bavarcima da mogu do preokreta.

Ni drugi gol Robena u 64. minutu nije bilo dovoljno za tračak nade, pošto je Rojs četiri minuta pre kraja ponovo kaznio odbranu tima iz Minhena za konačnih 4:2.