0
Nedelja 28.02.2010.
17:45

Sigurne pobede Milana i Intera

Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu ekipu Atalante rezultatom 3:1 u meču 26. kola Serije A.

Dva gola za "roso-nere" postigao je Pato u 30. i 41. minutu, dok se jednom u listu strelaca upisao Borijelo u 62. Jedini gol za goste dao je Valdes u 56.

Napoli i Roma igrali su bez pobednika, 2:2. Golove za Napoli postigli su Denis u 75. i Hamšik u 90. minutu iz penala. Kod gostiju u listu strelaca upisali su se Baptista u 59. minutu iz penala i Vučinić u 65.

Inter je u gostima nadigrao Udineze 3:2. Pogotke za aktuelnog šampiona Italije postigli su Baloteli u šestom, Maikon u 21. i Milito u 45. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Pepe u drugom i Di Natale u 52. minutu iz penala.

Parma je golom Zakarda u 54. minutu savladala Sampdoriju rezultatom 1:0. Kjevo je u Veroni pobedio Kaljari 2:1 golovima Paula u 33. i Granoćea u 78. minutu. Jedini gol za goste dao je Kalajo u 79. minutu.

Sijena je u gostima nadigrala Livorno 2:1. Domaći su poveli u 11. minutu pogotkom Lukarelija iz penala, dok su gosti do trijumfa stigli golovima Kalaja u 79. i Makaronea u 90. minutu. Bolonja je u gostima pobedila Đenovu 4:3. Tri gola za Bolonju postigao je Adailton u 28, 56. i 79. minutu, dok se jednom u listu strelaca upisao Buske u 11. Golove za domaće postigli su Suazo u osmom i 38. minutu i Skuli u 18.

Katanija je sinoć pobedila Bari 4:0, dok su Lacio i Fiorentina igrali 1:1. Kasnije večeras sastaće se Juventus i Palermo.

Prvo mesto na tabeli drži Inter sa 58 bodova, dok je Milan drugi sa četiri poena manje, treća je Roma sa 51, a na četvrtu poziciju izbio je Palermo nakon što je u poslednjoj utakmici kola zabeležio trijumf u Torinu protiv Juventusa sa 0:2.

Golove za ekipu sa juga Italije postigli su Mikoli u 60. i Budan u 81. minutu meča.