Sreda 4. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 16.07.2013.
09:55
Beta A

Selektor Australije ljut na Piksija i Nagoju

Holger Osijek razmišljao da povuče ekipu sa takmičenja na Istočno azijskom kupu, pošto pojedini azijski klubovi ne žele da puste igrače da se priključe nacionalnom timu.

Dragan Stojković Piksi
 


Selektor fudbalske reprezentacije Australije Holger Osijek rekao je danas da je na kratko razmišljao da povuče svoju ekipu sa takmičenja na Istočno azijskom kupu, pošto pojedini azijski klubovi ne žele da puste igrače da se priključe nacionalnom timu.


Osijek je u tim pozvao petoricu igrača koji igraju u azijskim klubovima, ali zbog neodlučnosti pojedinih klubova da puste igrače, ekipu će morati da prijavi 24 časa pre početka takmičenja i prve utakmice na turniru protiv Južne Koreje, u subotu.


"Razmišljao sam da se povučemo sa turnira, ali smo ipak, u duhu fer-pleja odlučili da odemo", rekao je Osijek.


On je rekao da je neizvestan nastup Džoša Kenedija, čijim golom je Australija prošlog meseca, protiv Irana, obezbedila obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.


Japanski klub Nagoja, čiji je trener Dragan Stojković, zabranila je Kendiju da učestvuje na Istočno azijskom kupu.


"Nagoja nam je stvorila mnogo problema jer ne želi da pusti Džoša Kenedija. Razgovarao sam sa Stojkovićem i on se složio da Kenedi igra za reprezentaciju, ali smo dobili pismo od uprave, koja mu je uskratila to pravo. To nije dobro, to ne prihvatam", rekao je Osijek.


On je takođe rekao da nije siguran da li će se reprezentaciji priključiti i fudbaleri koji igraju u kineskom prvenstvu Met Mekej iz Čangčuna i Rajan Megovan iz Šandonga.


Osijek je istakao da klubovi nisu u obavezi da puste igrače na Istočno azijski turnir, pošto nije pod patronatom Svetske fudbalske federacije (FIFA), ali da je od klubova očekivao da se ponesu "džentlmenski".


Istočno azijski kup održaće se od 20. do 28. jula u Južnoj Koreji, a pored domaće selekcije učestvovaće Australija, Kina i Japan.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online