Ponedeljak 03.06.2013.
08:37
Vesti, Beta A

Goleada u čast Marakane: Brazil - Engleska 2:2!

Utakmicu u čast otvaranja renoviranog legendarnog stadiona u Riju pratilo je oko 66.000 navijača.

Brazil poveo, pa jurio Engleze do konačnog remija: Nejmar i Lampard

Fudbalske reprezentacije Brazila i Engleske odigrale su nerešeno 2:2 u prijateljskoj utakmici u Rio de Žanieru.

Nepobedivi Brazilci

Kad je Paulinjo izjednačio u 82. minutu nastavio je fantastičnu tradiciju: Brazilci nisu izgubili kod kuće od nijedne evropske selekcije još od 1984. godine kad su ih baš Englezi, i baš na Marakani, pobedili sa 2:0.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a do prednosti je prvo
stigao Brazil golom Freda u 57. minutu. Engleska je izjednačila 10 minuta kasnije golom Okslejd-Čemberlena, da bi Vejn Runi preokrenuo rezultat u 79. minutu.

Englezi su silno želeli da ostvare istorijsu pobedu na tlu Brazila, prvu posle 29 godina, golman Džo Hart je pravi bravure na golu, ali je drugi gol za Brazil postigao je Paulinjo u 82. minutu.

Ovu utakmicu je na otvaranju renovirane Marakane pratilo oko 66.000 navijača.

Marakana u Riju je nekad bila najveći fudbalski stadion na svetu, koji je mogao da primi 200.000 gledalaca.