22:28

Benfika ponovo šokirana, Kardozo napao trenera Žesusa!

Orlovi na neverovatan način izgubili i treći trofej ove sezone.

Slavlje fudbalera Gimaraeša sa peharom kupa

Ne postoji baksuznija ekipa u Evropi ove sezone od Benfike! Orlovi su posle gubitka prvenstva u 90. minutu od najljućeg rivala Porta i poraza u finalu Lige Evrope od Čelsija, koji je takođe došao u poslednjim trenucima meča, izgubili pehar i Kupa Portugala. Vitorija Gimaraeš je preokretom došla do pobede nad ekipom Žorža Žesusa iako je gubila sa 1:0, za samo dva minuta su postigli dva gola i bacili navijače favorita u tešku depresiju.

Portugalski stručnjak nije hteo da kalkuliše i na teren je izveo najjači sastav, što mu se i isplatilo u 33. minutu kada je Nikolas Gajtan postigao pogodak za vođstvo ekipe iz Lisabona.

Rezultat je ostao isti do 79. minuta kada je Sudani izjednačio, a samo dva minuta kasnije Rikardo je postigao drugi gol i poslao navijače Benfike na duži oporavak.
Ova godina Orlova se definitivno ističe kao jedna od najtužnijih sezona u istoriji kluba, pošto je do pre samo tri nedelje Benfika bila blizu osvajanja tri trofeja i cela Evropa je brujila o lepoti njihove igre i snazi lisabonskog tima.

Posle utakmice je napadač Benfike Kardozo fizički napao svog trenera Žesusa, koji ga je zamenio u 69. minutu! Saigrači su jedva smirili golgetera koji je očigledno teško podneo još jedan neuspeh u maju mesecu za svoju ekipu.

Nedelja 26.05.2013. 23:30
Gledao sam ih na TV protiv Celzija. Izgleda nisu oni tim za velike utakmice, gde treba imati i veliku mentalnu snagu. Uocljivo mi je bilo da veliki broj igraca Benfike je niskog cela, a za pobedu je potrebno i dosta pameti. Evo na kraju i napali trenera.