0
Nedelja 12.05.2013.
23:55

Toni izbacio Palermo iz Serije A, rasizam na "San Siru"

Na mečevima 37. kola italijanske Serije A Fiorentina je pobedila Palermo sa 1:0, čime ga je izbacila u drugu ligu, dok je Milan osvojio samo jedan bod protiv Rome 0:0, a utakmicu je obeležio prekid zbog rasisitičkog navijanja gostiju.

Presudio "svojima" - Luka Toni

Fudbaleri Palerma od naredne sezone igraće u drugoj ligi, pošto su u 37. kolu italijanske serije A izgubili od Fiorentine sa 1:0, a jedini gol vredan tri boda i nastavak borbe za kvalifikacije u Ligu šampiona, doneo je Luka Toni u 41. minutu.

Palermo se pridružio već prežaljenoj Sijeni i Peskari, jer je Đenova na domaćem terenu osvojila važan bod protiv Intera sa 0:0, i kolo pre kraja ima nedostižnih pet bodova prednosti u odnosu na Sicilijance.

Tim iz Firence sada ima 67 bodova, dva manje od roso-nera, koji su večeras u derbiju na "San Siru" odigrali bez golova sa Romom.

Ova utakmica bila je prekinuta na kratko zbog rasističkog vređanja domaćeg
napadača Marija Balotelija. Meč u Milanu zaustavljen je na oko minut i po u drugom poluvremenu, da bi kapiten Rome Frančesko Toti zatražio od svojih navijača da prestanu to da rade.

U prvom poluvremenu je takođe bilo rasističkog vređanja, a zvanični spiker je navijače preko razglasa upozorio da prestanu da utakmica ne bi bila prekinuta.

U ostalim utakmicama, Lacio je pobedio Sampdoriju sa 2:0, Napoli je nadigrao Sijenu sa 2:1, a Udineze je istim rezultatom savladao Atalantu, dok je Bolonja trijumfovala na gostovanju u Parmi sa 0:2.