0
Nedelja 21.02.2010.
23:09

Real torpedovao "žutu podmornicu"

Fudbaleri Reala deklasirali su večeras na "Santjago Bernabeu" ekipu Viljareala rezultatom 6:2 u derbi meču 23. kola španske Primere.

Golove za Real postigli su Ronaldo u 18. minutu, Kaka u 21. iz penala i 79, Iguain u 54. i 71. i Alonso u 87. minutu iz penala. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Sena u 31. i Nilmar u 66. minutu.

Almerija je golom Pijatija u 87. minutu savladala madridski Atletiko, a Bilbao je ubedljivo pobedio Tenerife rezultatom 4:1. Golove za domaći tim postigli su Ljorente u 18. iz penala, Tokvero u 23, Iraola u 54. i Gabilondo u 63. minutu, dok je jedini strelac za goste bio je Alfaro u 59. minutu.

Hihon je u gostima nadigrao Saragosu 3:1. Pogotke za goste dali su Bilić u 38, Moran u 63. i Baral u 90. minutu. Gol za domaćina dao je Arizmendi u 90. minutu.

Malaga je pobedila Espanjol 2:1, Osasuna i Valjadolid odigrali su bez pobednika 1:1, a sutra će se sastati Valensija i Hetafe.

U sinoćnim mečevima Barselona je deklasirala Rasing sa 4:0, a prvi poraz Majorki na njenom terenu nanela je ekipa Sevilje 1:3, za koju se u listu strelaca upisao srpki reprezentativac Ivica Dragutinović.

Prvo mesto na tabeli i dalje drži Barselona sa 58 bodova, dok je Real drugi sa 56.