0
Nedelja 12.05.2013.
00:17

Realu samo bod, Barselona obezbedila titulu

Fudbaleri Barselone obezbedili su večeras 22. titulu prvaka Španije, pošto je njihov glavni suparnik, ekipa madridskog Reala igrala nerešeno sa Espanjolom rezultatom 1:1.

Neslavan završetak sezone madridskog Reala

Real je pobedama u prethodna tri kola uspevao da odloži slavlje Barselone, ali je večerašnjim remijem rešeno pitanje prvaka Primere.

Barselona, sa još četiri utakmice do kraja prvenstva ima nedostižnu prednost od sedam bodova, a Madriđani, kao drugi na tabeli, u preostale dve koje su im ostale mogu da osvoje samo još šest bodova.

Espanjol je poveo golom Kristijana Stuanija u 23. minutu, Gonzalo Iguain je izjednačio u 58, ali Madriđani nisu uspeli da se domognu pobede.

To je 22. titula Barselone i četvrta u pet uzastopnih sezona. Real Madrid drži rekord sa 32 titule prvaka Španije.

U ostali mečevima fudbaleri Osasune pobedili su na svom terenu Hetafe sa 1:0, dok je Valjadolid istim rezultatom bio bolji Deportiva.

Osasuna je ovom pobedom, gotovo sigurno obezbedila opstanak u ligi, pošto sada zauzimaju 15. mesto sa 36 bodova, dok je Hetafe umanjio šanse da se naredne sezone bori za ulazak u Ligu Evrope. Jedini gol u slavlju Osasune postigao je Arbias u 75. minutu.

Ekipa Miroslava Đukića kod kuće je bila bolja od Deportiva iz Korunje, kojoj je svaki bod značajan u borbi za opstanak. Gol odluke postigao je Havi Guera u 48. minutu.

Valjadolid je tako došao do prve pobede nakon tri utakmice i sada ima 43 boda i nalazi se na 12. mestu, dok je Deportivo 18. sa 32 boda.

Atletik Bilbao - Maljorka 2:1 (1:0)