0
Subota 11.05.2013.
22:38

Vigan šokirao Mančester Siti i osvojio FA Kup

Fudbaleri Vigana priredili su senzacionalno iznenađenje, pošto su danas u finalu FA Kupa na stadionu "Vembli" pobedili Mančester Siti sa 1:0 i tako osvojili važan trofej, iako su na pragu ispadanja iz Premijer lige.

Neverovatan uspeh fudbalera Vigana

Pobedonosni gol za Vigan postigao je vezni igrač Ben Votson u prvom minutu nadoknade vremena, kada je posle kornera sjajnim šutem glavom pogodio rašlje.

Ovo je istorijski uspeh za Vigan na dva kola do kraja šampionata nalazi u zoni ispadanja i grčevuito se bori za opstanak. S druge strane, poraz Sitija samo će ubrzati odlazak trenera Roberta Manćinija sa klupe "građana", jer se još jednom pokazalo da nema favorita u Kupu i da mali klubovi mogu da iznenade.

Trener Vigana Roberto Martinez i vlasnik kluba

Ekipa Sitija imala je od 84. minuta igrača manje na terenu, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Pablo Zabaleta. Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za poraženu ekipu, a Aleksandar Kolarov presedeo je ceo meč na klupi.

Siti će sledeće sezone igrati u Ligi šampiona, dok će Vigan nastupiti u Ligi Evrope.

Preokret Čelsija protiv Aston Vile uz rekord Lamparda

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas kao gosti ekipu Aston Vile sa 1:2, u prvoj utakmici 37. kola Premijer lige Engleske.

Ekipa iz Birmingema je povela preko Kristijana Bentekea u 14. minutu, a potom je vezista gostiju Ramireš isključen zbog drugog žutog kartona u 44. minutu, međutim domacćin to nije uspeo da iskoristi. Prvo je Benteke dobio crveni karton u 58. minutu, a onda je ekipa Čelsija došla do preokreta golovima Frenka Lamparda u 61. i 88. minutu.

Lampard je tako došao do ukupno 203. gola za Čelsi, cćime je oborio rekord Bobija Tamblinga po broju postignutih pogodaka za londonski klub.

Čelsi je tako ostao na trećem mestu koje direktno vodi u Ligu šampiona i jednu utakmicu do kraja prvenstva ima pet bodova više od Arsenala, koji ima meč manje.