0
Subota 11.05.2013.
21:07

Zvezda golom Milijaša ostala u trci za titulom

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas OFK Beograd na svom stadionu sa 1:0 u poslednoj subotnjoj utakmici 27. kola Super lige Srbije i tako zadržali minus od dva boda iza lidera Partizan.

Milijaš sa bele tačke doneo Zvezdi osmi vezani trijumf pod trenerom Sa Pintuom

Zvezda je slavila golom kapitena Nenada Milijaša u 67. minutu iz jedanaesterca.

Nakon centaršuta Kadua sa desne strane u 66. minutu, u skoku je najbolji bio Petar Golubović, koji je loptu glavom izbio iz šesnaesterca, nakon čega je krenuo u trk za njom i srušio se preko Filipa Kasalice, posle čega je sudija Aleksandar Vasić dosudio jedanaesterac za domaću ekipu.

Zvezda je već u prvom minutu imala dobru šansu, Kadu je na levoj strani uposlio Kasalicu, koji je solo prodorom došao do dobre prilike za šut, ali je na golu OFK-a odlično odreagovao golman Milan Lukač i loptu poslao u korner.

Gosti su prvih 20. minuta imali tri odlične prilike, ali je u sva tri slučaja na golu Zvezde odličan bio Boban Bajković, koji OFK-u nije dozvolio da dođe do prednosti.

Ekipa Rikarda Sa Pintua je tek u drugom delu prvog poluvremena uspela da konsoliduje redove i ugrozi gol Lukača, ali je mladi golman OFK odlično reagovao.

OFK je drugom poluvremenu uglavnom pretio udarcima sa distance u kojima nisu imali uspeha, a u poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena Igor Ivanović je sa pet metara imao odličnu šanssu, ali je Bajković odlično odreagovao i doneo Zvezdi osmu uzastopnu pobedu pod vođstvom Sa Pintua.

"Crveno-beli", dva kola pre kraja šampionata imaju 62 boda, dva manje od Partizana koji je ranije golom Saše Ilića pobedio Radnički u Kragujevcu, a narednog vikenda na stadionu u Humskoj igraće se 'večiti derbi'.

Fudbaleri Hajduka iz Kule pobedili su u Borči BSK sa 3:0 i tako obezbedili opstanak u Super ligi. Hajduk je pobedom u Borči produžio seriju od šest utakmica bez poraza, a golove u trijmufu nad BSK-om postigli su Danilo Sekulić u 48, Lazar Veselinović u 53. i Nenad Adamović u 63. minutu.

Fudbaleri Smedereva upisali su tek treću pobedu u šampionatu, pošto su kod kuće napravili iznenađenje i slavili protiv Jagodine sa 2:1. Dvostruki strelac za "oklopnike" bio je Marko Milosavljević, koji je u trećem i 65. minutu savladao golmana Predraga Rajkovića, dok je Miloš Stojanović postigao gol za goste iz penala u 55.

Javor na Banjici odigrao nerešeno sa Radom 2:2, iako je imao prednost do poslednjeg minuta utakmice, ali nije uspeo da prekine seriju od 10 mečeva bez trijumfa. Ivanjčani su u 40. minutu poveli preko Ifeanija Onjila, dok je izjednačenje "građevinarima" doneo Branislav Milošević u 62.

Javor je u 90. minutu, nakon odlične akcije došao do nove prednosti, a strelac je bio odbrambeni fudbaler Ivan Josović. Rad je odmah nakon primljenog gola pritisao Javor, a Josović je u 91. minutu preoštro startovao u kaznenom prostoru i napravio jedanaesterac za domaću ekipu, koji je realizovao Uroš Đurđević.

Sloboda je u Nišu pobedila protiv Radničkog sa 1:0, dok je Spartak u Subotici remizirao s Donjim Sremom 1:1.