0
Subota 04.05.2013.
21:35

Dortmund i Bajern remizirali, pobede Leverkuzena i Ajntrahta

U derbi utakmici 32. kola Bundeslige Borusija je u Dortmundu odigrala nerešeno sa Bajernom 1:1, Leverkuzen je pobedom u Nirnbergu 0:2 ostao treći na tabeli, Ajntraht je savladao Fortunu sa 3:1, dok je Štutgart na svom stadionu poražen od Grojter Firta 0:2.

Nosio kapitensku traku poslednjih 20 minuta meča - Neven Subotić

Na derbiju Bundes lige, ali i čitavog evropskog fudbala, pošto su se dve nemačke ekipe plasirale u finale Lige šampiona, viđena je prijateljska podela bodova 1:1.

Borusija je u Dortmundu došla do prednosti golom Kevina Groskrojca kojem je asistirao Kuba Blažikovski u 11. minutu, ali se nije dugo čekalo na poravnanje, pošto je Mario Gomez iskoristio lepo dodavanje Rafinje u 23. minutu.

Nakon što je Rafinja u 65. minutu isključen zbog drugog žutog kartona, Borusija je propustila idealnu priliku da iz jedanaesterca dođe do pobede, ali je golman Manuel Nojer fenomenalno reagovao odbranivši šut Roberta Levandovskog sa bele tačke.

Srpski reprezentativac Neven Subotić bio je kapiten tima u poslednjih dvadesetak minuta meča.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su danas na gostovanju Nirnberg sa 0:2, u utakmici 32. kola Bundeslige i učvrstili se na trećem mestu na tabeli. Golove za Leverkuzen postigli su Omer Toprak u 25. minutu i Štefan Kisling u 61. minutu.

Leverkuzen je treći na tabeli sa 59 bodova i ima sedam više od Šalkea, koji je juče pobedio Borusiju iz Menhengladbaha sa 1:0.

Ajntraht iz Frankfurta pobedio je na svom terenu Fortunu iz Diseldorfa sa 3:1 i učvrstio se na petom mestu koje vodi u Ligu Evrope. Dvostruki strelac bio je Aleksandar Majer, a pogodak je postigao i Srđan Lakić, dok je jedini gol za Fortunu postigao Dani Šahin.

Ajntraht je peti na tabeli sa 49 bodova i ima tri manje od Šalkea, ali i četiri više od Frajburga na šestom mestu, dok Fortuna zauzima 15. mesto sa 30 bodova, koliko ima i Augsburg koji se nalazi u zoni ispadanja.

Poslednjeplasirani Grojter Firt pobedio je na gostovanju Štutgart sa 0:2. Gosti su poveli autogolom Gotokua Sakaija u 50. minutu, a konačan rezultat postavio je Ilir Azemi u 89. minutu. Grojter je poslednji sa 21 bodom, a Štutgart je 12. na tabeli sa 39 bodova.

Bodove su podelili Hanover i Majnc - 2:2, a istim rezultatom završena je utakmica Verdera i Hofenhajma.