Subota 04.05.2013.
19:55
Beta A

Spartak ubedljiv u Borči, pobede Slobode i D. Srema

Fudbaleri Donjeg Srema pobedili su danas Smederevo u Novom Sadu sa 2:1, Sloboda je bila bolja u Užicu od Novog Pazara sa 2:0, dok je Hajduk u Kuli istim rezultatom pobedio Javor u utakmicama 26. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri BSK Borče poraženi su na svom terenu od Spartaka sa 0:3, a dvostruki strelac za ekipu iz Subotice bio je Đorđe Despotović.

Subotičani su do prvog gola došli u 36. minutu, kada je nakon šuta Vladimira Torbice sa 16 metara loptu odbio golman Branislav Danilović do Despotovića, koji je sa pet metara lako zatresao mrežu domaćina.

Spartak je u samom finišu meča, uprkos terenskoj inicjativi BSK-a, uspeo da dođe do još dva gola, Despotović je odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora udvostručio prednost domachina u 90. minutu, da bi Miljan Milivojev sa sedam metara glavom savladao Danilovića u sudijskoj nadoknadi vremena.

Donji Srem je u Novom Sadu protiv Smedereva sa 2:1 zabeležio vrlo bitnu pobedu u borbi za opstanak.

U 41. minutu Đuro Zec je odlično prošao po desnoj strani i uputio centaršut po zemlji, koji je odlično iskoristio Ognjan Damjanović i zatresao mrežu gostiju. Srem je prednost udvostručio u 75. minutu postigavši gol gotovo na identičan način, samo su ovaj put akteri bili Goran Janković i Ognjen Škorić, koji je postigao odlučujući gol. Smederevo je u samom finišu utakmice uspeo da smanji rezultat preko Predraga Škorića.

Sloboda je pobedom nad Novim Pazarom prekinula niz od devet utakmica bez trijumfa, a do prva tri boda, nakon dva meseca, predvodio ih je dvostruki strelac Predrag Ranđelović, golovima u 40. i 69. minutu.

Hajduk je pred svojim navijačima pobedio Javor sa 2:0 i nastavio seriju od pet utakmica bez poraza. Kuljani su golovima Saše Kiša u 65. i Lazara Veselinovića u 78. minutu došli do tri boda i 11. mesta u Superligi Srbije.